У першу суботу листопада відкрили полювання на зайця

oxota001.jpg

У день відкриття сезону полювання на зайця мисливці його не стріляють. Існує традиція збиратися біля вогнища та ділитися досвідом. До відстрілу приступлять вже ближче до грудня.

– У перший день полювання молодші мисливці ходять, шукають зайців по полях. Як один уб’є трьох-чотирьох, то додому несе тільки одного. Інших роздає товаришам. Старші мисливці в цей час сидять у дружньому колі й смажать шашлики, – розповідає про традицію Володимир Фурлет, міжрайонний мисливствознавець Державного підприємства «Каховське лісове господарство». – На таке культурне спілкування в нас збираються в районах представники від кожної сільради бригадами по 25 осіб. Варимо юшку, запиваємо чимось міцненьким, травимо байки. У нас на обліку в Каховському господарстві 700 мисливців, близько 450 отримали карточки на участь у відкритті сезону. Оце майже всі були на дружніх сходинах.

Володимир Фурлет займається полюванням уже 34 роки. Уперше пішов у 14 років зі своїм дідом. Тепер сам інколи бере із собою шестирічного онука Владика. У листопаді мисливці південних регіонів України також полюють на фазанів. Рябих птахів цього року в степовій зоні так багато, що бігають зграями дорогами та лісосмугами, навіть заходять на подвір’я господарів, харчуються з домашньою птицею. Проте ловити чи відстрілювати фазанів без дозволу лісівників – браконьєрство. Штраф – більше трьох тисяч гривень.

– У сезон полювання в наших краях мисливець, який хоче підстрелити одного фазана, має отримати ліцензію, заплатити за неї 50 грн. Якщо полювальник приїхав із сусіднього району – за картку віддасть 100, з іншої області – 150 грн за одну пташку, – розповідає Володимир Фурлет.
Секрет вдалого полювання на фазанів – злагодженість команди мисливців. 3-4 чоловіки з рушницями стають у лінію, так званий загін. Ідуть уздовж поля. Поблизу кого першою злетіла пташка, той і стріляє. Якщо фазан здійнявся в повітря та відразу попрямував убік, на нього не полюють. Можна випадково влучити в мисливця.

– Фазан поводиться в природі без жодної логіки. Він, як курка, тільки дикий. Його не приманиш, як качок чи гусей на річці. Коли чують, що наближаються люди, злітають дуже швидко вгору, як вертольоти, – пояснює мисливствознавець. – Самці при цьому ще кричать, а самиці летять, не видавши жодного звуку. Піднімаються на висоту до десятка метрів і летять вбік.

Полювати на фазанів виходять у сонячну погоду, зранку. Дробові патрони на фазанів беруть невеликого калібру. Вони краще влучають. Ціляться в голову птаха. Такий спосіб стрільби вважається найнадійнішим. Коли мисливці полюють невеликими групами, беруть на допомогу спеціально тренованих псів.

– Собачки, які придатні для полювання на фазанів, вважаються тваринами високої підготовки, із дипломом першого рівня. Винюхують фазанів у бур’янах і лісосмугах. Навіть ловлять їх і приносить у зубах. Але якщо на полюванні більше трьох мисливців, собаку краще не брати – розгубиться, ˜– радить Володимир Фурлет.

Після полювання в каховських мисливців існує звичай готувати дичину самостійно. Жінок до кухні не допускають. Рецепти – у кожного свої.

Оксана ТУПАЛЬСЬКА

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.