Башкирські качки ростуть найшвидше

bash-ytka-12_4lapki.com_.jpg

Ольга Харчук із селища Лугини Житомирської області розповідає, що таких гарних качок, як башкирських, у неї ще не було. І вагу набирають швидко, і яйця чудово несуть. За рік від 180 до 200 яєць. До того ж молодняк птиці швидко набирає вагу.

– Тримала різні породи. Потім вичитала в інтернеті про башкирські. Ніде не могла знайти, аж поки зять не привіз з якоїсь виставки. Узяв два десятки каченят. Вони темненькі, коричневі або чорні з білими грудками. Подумала, якась видумка, а вони за два місяці набрали по 3,5 кілограми, – розповідає Ольга Харчук. – Тепер для розведення тримаю два качури та 4-5 качок. Решта йде на забій. За три місяці набирають до 4 кілограмів. М’ясо в башкирських качок не таке жирне, як у звичайних.

В їжі каченята невибагливі і їдять все те ж, що й доросла птиця. Годує качок тертими буряками, гарбузом, зеленню, м’яким сиром, вологими мішанками і комбікормами. Виживають майже всі.

– Не буває такого, що купили десяток, а через два місяці залишилося три штуки, – уточнює господиня. – Маленьких каченят треба перші 20 днів життя тримати в жаркому приміщенні. Не менше 28-30 градусів. Потім зменшую її на 10-12 градусів. Треба не тільки гріти кімнату, а й підлогу. Каченята-башкирки дуже делікатні в перші дні. Кладу їх у коробку, а на дно теплу грілку. Можна пляшки з теплою водою. Обсідають їх і гріються. Для старших утеплюю підлогу соломою або тирсою. Також на вечір у них вмикаю світло.

Можна не купувати молодняк, а підсипати знесені яйця під качку. Ця порода добре висиджує потомство.
– Ці качки смирно сидять на яйцях і в мене не тільки каченят, а й курчат і гусенят виводять, – розповідає жінка.

Улітку тримає птицю в садку, де є трава. Там можуть і ночувати. Якщо поблизу є ставок, качки підростають швидше.

Сподобалися мені й тим, що доросла птиця легко переносить холод. От зараз уже зі зниженням температури поводяться так само, як і два місяці тому, а не стоять як надуті, – уточнює Ольга Харчук.
У холодний сезон башкирські качки ночують у хліві. Удень ходять по оборі. Вони не літають, тому не треба обрізати крила.

Карина ХОМЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.