Працювати на закордонну фірму можна, не виїжджаючи з власного села

2_0.jpg

Рукавиці та фартухи на замовлення польської фірми Лариса Ратушняк із Гайсина на Вінниччині шиє, не виїжджаючи з України. Роботу знайшла в інтернеті на сайті фрілансу. Отримує тисячу доларів на місяць.

– Працюю 8 годин на день. Матеріали вибираю у Вінниці, за рекомендаціями польської фірми. Креслення отримала там же – надіслали електронною поштою два роки тому, коли починала співпрацю, – розповідає Лариса Ратушняк.

Жінка має більше 10 років досвіду роботи на швейній фабриці. Працювала у Вінниці на виробництві. Але потім із чоловіком переїхали поближче до батьків у Гайсин. Почала шукати роботу за оголошенням в інтернеті та випадково натрапила на закордонне замовлення.

– Попросили зробити десяток рукавиць на пробу й надіслати. Так і зробила. Їм сподобалося, і почали співпрацювати. Я відправляю готовий товар по тисячі штук поштою, а гроші отримую на банківський рахунок, – пояснює швачка.

Перевагою віддаленої форми роботи Лариса Ратушняк називає можливість самостійно планувати графік роботи, облаштовувати робоче місце за власним уподобанням та за потреби брати родичів на допомогу.

– Часом, як хочу зробити більше роботи, а вдома чоловік і шістнадцятирічний син, кличу їх, щоб креслили лекало, вирізали деталі або випорювали зайві нитки. Син переймає мій досвід, обробляє фартухи на оверлоці. Хоче піти в юристи, але каже, що не проти мати й такий підробіток, – розповідає майстриня.

Знайти роботу за кордоном, не виїжджаючи з України, досить просто спеціалістам з ІТ, дизайнерам графіки, а також людям, які знають іноземну мову та можуть перекладати тексти. Однак є організації, які приймають робітників, які вміють працювати руками, – шити, різати по дереву, вирощувати гриби та малювати.

Оголошення про вакансії варто шукати на біржах фрілансу. Як, наприклад, російськомовні freelancehunt.com, weblancer.net, з оголошеннями англійською angel.co, ua.indeed.com, flexjobs.com, workingnomads.co.

– На деяких ресурсах можна розмістити своє оголошення на карті світу, і таким чином бути видимим для замовників із різних країн. Карта працює таким чином, що людина знаходить на ній своє місто та додає туди своє ім’я, фотографію, контактні дані та вид діяльності, можна розміщувати фотографії зі своїми роботами, – пояснює Лариса Ратушняк.

На карті сайту freelancehunt.com сотні позначок навпроти різних регіонів України. Там дають свої оголошення фахівці, готові виготовляти для закордонних фірм фотографії, обробляти картинки, надавати уроки з різних мов і предметів для дітей, виготовляти макети брошур та креслення. Подібні пропозиції можна побачити на карті в різних куточках світу.

– Наші співвітчизники цікаві для роботодавців, бо не вимагають занадто високих зарплат, а роботу виконують якісно. Звичайно, перевагу має той, хто знає англійську мову – бо легше домовитися з закордонним замовником. Однак є роботодавці, які живуть у країнах пострадянського простору – як Казахстані, Азербайджані, Білорусі та знають російську мову, – каже жінка.

За допомогою інтернет-карти працівника можуть знайти й українські роботодавці. Бо так само мають доступ до переліку вакансій, як і ті, що живуть за кордоном. Тому, якщо для робітника незвично працювати з чужоземцями та отримувати гроші з-за кордону, можна претендувати на співпрацю з українцями, які мають офіси в іншому районі чи області.

– Для безпеки під час співпраці з роботодавцями біржі фрілансу пропонують свої послуги юридичного та фінансового супроводу – допомагають підписати документи та пояснюють, як краще проводити переведення коштів, – радить Лариса Ратушняк.

Оксана ТУПАЛЬСЬКА

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.