Об’єднана громада на Вінничині зруйнувала межі двох районів

romanenko.jpg

Децентралізація в Україні прискорила адміністративно-територіальну реформу. Утворюються об’єднані громади, руйнуються межі районів. Однією з перших здобуватиме досвід становлення громади на базі двох суміжних районів Краснопільська ОТГ, яка об’єднала п’ять сільських рад (10 сіл) Гайсинського і Теплицького районів Вінниччини.

29 жовтня на виборах голови Краснопільської ОТГ перемогла жінка, фото якої було на обласній дошці пошани. Це 50-річна Катерина Романенко, сільський голова села Нараївка Гайсинщини. Їй надали перевагу 52 відсотки виборців. Решта голосів розподілилася поміж іще п’ятьма претендентами на цю посаду.

Вибори були складними, а передвиборні перегони брудними. Бути серед фаворитів претендували представники Краснопілки, центрального села, зокрема, чинний голова Анатолій Мартинюк. На виборах він мав «двійника» – тезку з таким же ім’ям і прізвищем. А за кілька днів до виборів Катерина Романенко та жителі сіл змушені були звернутися до правоохоронців із заявами про порушення передвиборного законодавства: на своїх подвір’ях селяни знайшли «брудні» листівки проти Катерини Романенко та «пухнасту» агітпродукцію за Анатолія Мартинюка з вкладеними в неї 205 гривнями. Пропонувалися людям гроші й під час особистих зустрічей, але багатьох це лише обурило.

Катерина Романенко більше десяти років очолювала Нараївську сільську раду, до цього тут же працювала землевпорядником, секретарем сільради. Має досвід успішної керівної роботи, написання й реалізації грантових проектів. Раніше ініціювала роботи з облаштування водогону для села, газової котельні для школи та інше. Цьогоріч стала переможцем обласного конкурсу «Людина року-2017» у номінації «Посадова особа місцевого самоврядування». Об’єднання громад вважає необхідністю, тому готувалася до цієї події давно.

– Два роки до цього йшли, – каже Катерина Романенко, новообрана голова Краснопільської ОТГ, – дочекалися березневого закону про суміжні райони. Об’єднання – це нові гроші, нові можливості. Це розвиток. Як наважилася взяти на себе таку величезну відповідальність? Маю неабиякий досвід, гарні результати господарювання. Знаю, що легко не буде, але якщо зможемо всі згортуватися – громада, влада, агровиробники – у нас все вийде.

Напрямки роботи відомі. Ще перед виборами були зібрані всі побажання жителів сіл нової громади, вони лягли в основу угоди-зобов’язання між головою і людьми. На першому місці проблема транспортного сполучення. Потрібні хороші дороги, гарне автобусне сполучення. Друге – поліпшення рівня медичних послуг там, де вони є, і налагодження в тих селах, де цього практично немає. Два села мають проблему з водопостачанням. Бояться люди залишитися без шкіл і дитсадків. Усіх хвилює благоустрій.

Тож, перша справа, за яку візьметься голова, буде створення комунального господарства, яке вже з весни наступного року займеться дорогами, водою, освітленням, вивезенням сміття та іншими вкрай необхідними для села справами.

Оксана ГАЙСИН

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.