Підсоліть свій город!

Сіль на городі.

Застосування солі на дачах і городах

З успіхом використовують хлористий натрій для позбавлення від шкідників; для підгодівлі рослин і поліпшення якості плодів; для прискорення процесу плодоношення. Важливо пам’ятати: передозування кухонної солі може принести велику шкоду! Надмірне засолення грунту веде до загибелі всього живого на ній.

Позбавлення від шкідників за допомогою кухонної солі

Як часто ми використовуємо в нашій промові вислів «насипати солі на хвіст», не замислюючись над справжнім значенням фрази. Найчастіше, ми маємо на увазі її переносне значення. А, тим не менш, слова ці є вірними і в своєму прямому значенні. Деякі сссавці приносять чимало шкоди господарству. Викопуючи свої ходи і нори, вони не тільки псують ландшафт. Своїми діями кроти порушують структуру грунту, підкопують коріння рослин. Тому якщо власник городу або дачі виявить на своїй ділянці виросли то тут, то там купки землі, він відразу ж починає робити які-небудь дії по відношенню до шкідників. З давніх часів всім відомо, що кроти не люблять кухонної солі. Та й інші звірята, що будують нори в землі: землерийки, польові миші, ховрахи, хом’яки. Тому кращий спосіб вигнати їх зі своєї ділянки – розкопати всі нори звірів і засипати ямки сухою сіллю, по 100 грамів у кожну лунку. Закопувати їх не варто – так тваринам буде легше піти з дільниці, куди очі дивляться. Не варто використовувати сольові засипки на городах, де ростуть овочеві культури. Для них надлишки солі можуть бути згубними. А ось на газонах, квітниках і клумбах цей спосіб добре допомагає. Овочеві мухи взагалі не переносять кухонну сіль. Тому найефективніше позбутися від них за допомогою хлористого натрію. У побуті він носить назву «кухонна сіль».

Сходи моркви

Сходи рослин слід поливати 3 рази через кожні 14 днів. Перший розчин готують з розрахунку 300 грамів солі на відро води. Другий раз його роблять більш концентрованим – хлориду натрію беруть вже в співвідношенні 450 до 10000. А наостанок потрібно розчинити у воді 600 грамів на 10 літрів. Що стосується цибулі, то такий полив допоможе вилікувати його від пожовтіння пір’я. Не згниє урожай і до кінця літа. Адже причиною цих неприємностей як раз і є цибульна мошка, проти якої і працює ця методика. Тільки слід пам’ятати, що перед процедурою, як і відразу після неї, грядки добре проливають чистою водою. І ще потрібно уникати потрапляння розчину на стебла і листя цибулі. Зате обприскування бадилля моркви врятує її від нашестя слимаків. Цибулю перед посадкою можна на половину дня замочити у відрі води, де розчинено 200 грамів кухонної солі. Це збільшить його схожість, позбавить від багатьох хвороб.

Мурашники на городі – не до добра!

Спостерігати за усім живим у природі похвально. Всі ми звикли вважати, що руйнувати мурашники не можна. Але що робити, якщо ці працьовиті комахи влаштувалися прямо посеред ділянки з культурами або біля зони відпочинку? Терпіти таке сусідство не кожному приємно. Щоб не вбивати комах, а просто змусити їх перебратися на інше місце, можна посипати на мурашник кухонну сіль. Загибелі жителів мурашиного містечка таким способом ми уникнемо, але напевно їм це не сподобається.

Підживлення рослин кухонною сіллю

Перш, ніж приступати до цієї процедури, слід усвідомити, що хлористий натрій – добриво непряме. Розчин кухонної солі може лише покращити процес розчинення в грунті поживних речовин, які потім засвоюються рослинами в більшому обсязі. Особливо ефективна така процедура на бідних піщаних грунтах. Підживлення сіллю фруктових дерев і ягідників Ще в ХІХ столітті членами Берлінського садівничого товариства використовувався дивно простий, дуже дієвий метод обробки землі близько рослин. Застосовувався він для збільшення плодоношення дерев і поліпшення смакових якостей ягід і фруктів. Садівники просто обсипали пристовбурні кола рослин кухонною сіллю. Результат був чудовим!

За порадою експертів, найкраще процедуру проводити ранньою весною, коли під деревами ще зберігся сніг, але можна зробити це і в кінці осені. Урожай яблук Застосування цього способу описувалося в «Хліборобській газеті» ще в 1884 році. І донині багато садівники успішно нею користуються. Грядку коренеплодів «підсолити» – урожай хороший отримати!

Городники, які вже встигли скористатися даними радою, стверджують, що буряк, яка до соляного поливу давала зовсім не солодкі плоди, здивувала господаря своєї цукристістю і червоним кольором. Розчин для процедури готують з розрахунку 35-50 грамів на відро води. Добрий ефект полив виробляє на моркву і редис. Тільки для редиски потрібно робити розчин меншої концентрації. Достатньо однієї столової ложки солі на відро. І ще важливо пам’ятати: поливати розчином хлористого натрію овочі потрібно не під корінь, а в борозенки, які знаходяться на відстані 10 см від рослин.

Порятунок врожаю томатів з допомогою солі

Якщо на помідорах раптом з’явилися ознаки фітофторозу, можна, звичайно, вдатися до лікування кущиків, застосувати хімікати. Але є варіант простіше і дешевше. Обприскування томатів Обприскування рослин розчином кухонної солі у воді в співвідношенні 1:10 змусить томати скинути все листя. Після цього всі сили рослини кинуть на дозрівання плодів. Плівка, яка утворюється на томатах внаслідок обприскування, зупинить розвиток хвороби далі. Слід дотримуватися такого правила: якщо в один якийсь рік на городі був використаний метод сольового поливу, то восени в грунт необхідно внести підвищену кількість органіки.

http://fainadacha.pp.ua

09.09.2017

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.