Листоблішка

Листоблішка

Будь-який садівник засмутиться, бачачи як на його очах, починають гинути тільки що розпустилися, але вже покриті липкою рідиною листя і бутони плодових дерев. Винуватицею-шкідником є невелике, до 3-5 міліметрів, комаха зеленого, а іноді і жовто-бурого кольору, листоблішка. У народі її прозвали мідяниця за те, що личинки цього шкідника виділяють липкі кульки, які розпливаючись і накопичуючись разом, утворюють липку, противну рідина. Ненажерливі личинки на нарівні з дорослими особинами тягнуть соки з молодих листочків і бутонів, перетворюючи все навколо себе в медяний росу, так по іншому називається та сама липка рідина, а це є причиною утворення сажістий грибка.

Квіти і листя починають всихати, сплячі бруньки не розпускаються, а значить, таке дерево вже не принесе рясного врожаю. Лише тільки до кінця цвітіння саду личинки листоблошки перетворяться на дорослих комах і покинуть дерево. Майже все літо їх можна спостерігати пустуючих в бур'янах. А до кінця літа вони знову повертаються на дерева, найчастіше плодові, такі як яблуня, груша, глід, горобина і відкладають яйця на зиму. Зимують яйця в основному біля основи бруньок, рідше в кільчатках, плодушках. Їх можна зустріти в складках кори дерева, а іноді і на самій корі гілок. Така різновид листоблошки, як грушева мідяниця на зиму не відкладає яйця. Зимує тільки доросла особина, ховаючись в листі, або знаходить щілини в стовбурах дерева. А ранньою весною, вона виходить з місць своєї зимівлі відкласти яйця, щоб з них встигли вилупитися личинки до початку розпускання бруньок і квітів. Ще один різновид цієї комахи, так звана морквяна листоблішка, може повністю позбавити городника врожаю моркви. Як і грушева мідяниця, морквяна, перелітаючи з місць зимівлі, а в основному це хвойні дерева або дика морква, на посіви моркви і відкладає на неї свої яйця. Боротися з цим шкідником можна і народними засобами, і застосовуючи різні рекомендовані хімічні розчини. До цвітіння плодових дерев можна обприскувати їх настоєм з деревію, тютюну та золи, або використовуючи мильний розчин.

Обкурювати рослини сумішшю соломи тютюнових відходів. Коли дорослі особини обсипаючи вниз, необхідно відразу ж перекопати землю. Використовувати хімічні та біологічні препарати рекомендується застосовувати тільки в крайньому випадку, коли заселення цими комахами рослин дуже велике. Виробляється таке обприскування рано навесні, до того моменту, як почнуть розпускатися листя. Також необхідно пам'ятати, що жодна обробка не принесе жодних результатів, якщо на сусідніх ділянках не ведеться боротьба зі знищення цих комах.

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.