У геномі асоціальних бджіл знайшли схожість з геномом аутистів

Бджоли теж бувають аутистами

Вчені з Іллінойського університету досліджували гени бджіл, що мають незвичайну поведінку - вони уникали роботи і спілкування з родичами. Виявилося, що активність деяких генів цих бджіл теж незвичайна і нагадує активність, характерну для генів людей з аутизмом, пише propozitsiya.com з посиланням на Naked Science. Всесвітньо відомий фахівець з бджіл Джин Робінсон і його колеги з Іллінойського університету в Урбані-Шампейні провели експерименти з поведінкою бджіл, аналізуючи реакцію кожної з них на різні соціальні ситуації. Наприклад, на появу незнайомої робочої бджоли (зазвичай бджоли атакують прибульця) або молодої цариці (вона пробуджує у робочих бджіл інстинкт піклування і захисту).

Досліди були поставлені на 245 групах по 10 комах, отриманих із семи різних колоній. Учені виявили, що 16% бджіл взагалі не реагували на зміни соціальної ситуації. Вони дослідили активність генів у нейронах їх грибоподібних тіл - аналогів кори великих півкуль у людини - і виділили групу генів, що не виявляють активність у бджіл зі звичайною поведінкою. Потім цей набір дослідники порівняли з профілями активності генів, характерними для людей з різними порушеннями поведінки і психіки - шизофренією, депресією й аутизмом, - і виявили схожість з останніми.

Серед генів, гіперактивних і в асоціальних бджіл, і в аутистів, автори виділяють гени, пов'язані з роботою білків-переносників тонів через мембрани нейронів, а також гени білків теплового шоку під час стресових реакцій. Поки що невідомо, як ці гени і білки пов'язані зі змінами поведінки та соціальності. Однак виявлені паралелі показали, що комахи стануть хорошими моделями для вивчення особливостей аутизму.

propozitsiya.com

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.