Озеро під замком

До озера людей не пустили

До редакції звернулися мешканці села Гатне, що на Київщині. Вони скаржаться на представників будівельної компанії, які забороняють їм підхід до місцевого озера. Не те, що покупатися чи половити рибу, а й навіть погодувати лебедів. На дорозі до водойми виставлена охорона, яка пильнує біля встановленого шлагбаума й хвірточки. Ми поїхали в село й на власні очі побачили, що обмеження біля будівництва ЖК «Озерний гай» дійсно існують. Охорона нам пояснила, що територія приватна.

– Чи має право житловий комплекс привласнити наше сільське озеро, в якому ще мої діди рибу ловили? – обурюється місцева жителька Валентина. – Вони й у своїй рекламі називають цю водойму своєю. Спитали, як вирішується це питання в голови Гатненської сільради Броніслава Корицького. Чоловік повідомив, що він уже звертався до виконавця будівельних робіт ТОВ «ВК Підряд», аби ті прибрали перепони. Йому відповіли, що допуску до озера немає через небезпеку, пов’язану саме з будівництвом. Але невдовзі територію буде відкрито, а шлагбаум прибрано. Непереконливо, адже біля озера спокійно відпочивають щасливі покупці квартир будівельної компанії.

Що тут додати? Хіба що вислухати юристів. За інформацією, наданою газеті фахівцями адвокатського бюро «Приходько і партнери», у громадянина України є повне право на користування будь-якими водоймами, що є природними об’єктами. Це право закріплене в Конституції України та Водному кодексі України. Якщо водойма в оренді (а ми тут маємо справу саме з таким випадком, адже це право оформлене на ТОВ «ВК Підряд»), то орендар водного об’єкта зобов’язаний передбачити місця для безоплатного користування озером для купання, плавання на човнах, рибальства, водопою тварин, забору води без використання технічних споруд. Якщо виникають якісь обмеження, то місцева рада має повідомити про це населення. Схоже на те, що в Гатному цього зроблено не було. А орендар- забудовник, у свою чергу, думав потрохи зам’яти питання й залишити водойму виключно для користування покупців квартир.

Валентина КУБАЙ

14.07.2017

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.