Додаткові корми для свиней жолуді, гриби, харчові відходи

Що дали, те й їдять

Жолуді по живильній цінності наближаються до висівок. Дають в корм їх у сирому вигляді в кількості 2 кілограм і більше на голову в день. У жолудях зберігається дуже багато дубильних речовин, що викликають запори, тому давати їх потрібно в суміші з соковитими кормами. Маткам у другу половину поросності і підсисних свиноматкам жолуді згодовувати не радиться. Свині здатні поїдати жолуді при випасі в дубових лісах, однак можна і в домашніх умовах заготовляти даний корм про запас.

Більшу частину грибів, виключаючи отруйні, свині з полюванням їдять. Їм можна давати залишки харчових грибів, а також перерослі гриби. Дають в корм гриби відгодівельними свиням у вареній або сухій формі в суміші з іншими кормами. Гриби містять до десяти% перетравного протеїну і чудово впливають на процеси травного тракту.

Лялечки шовковичного шовкопряда здатні служити відмінним білковим кормом для всіх груп свиней. В одному кілограмі сухого лялечок знаходиться до 300 грам протеїну. Лялечки можна давати у вареному вигляді або висушити і розтовкти в муку. Застосовують їх для збагачення раціону протеїном. Харчові відходи в найбільшою мірою часто вживаються в харчуванні свиней в присадибному господарстві. Вони виходять при кухонних обробці овочів, фруктів, м'яса, риби та інших продуктів.

Всі відходи необхідно збирати в окремий посуд і сюди ж виливати промивну воду від м'яса, риби, молочної посуду. Мильну воду у відходи додавати не рекомендується. Всі харчові відходи необхідно прекрасно проварювати і давати свиням у суміші з концентратами. Домашні столові відходи можна застосовувати для харчування свиней без проварки. Всі відходи, які надходять з громадських їдалень, неодмінно необхідно пропарювати, а потім давати свиням у суміші з концентратами, соковитими і зеленими кормами.

11.07.2017

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.