Ось-ось зміню прізвище...

Зміна прізвища

За кілька тижнів я виходжу заміж, і в мене зміниться прізвище. Чи потрібно змінювати прізвище у свідоцтві про соціальне страхування? Якщо так, то куди звертатися?

Надія, Чернігівська обл.

Процедура оформлення страхового свідоцтва визначена «Порядком видачі свідоцтва про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 22 серпня 2000 року. Відповідно до п. 14 цього Порядку, якщо відомості, що включаються до страхового свідоцтва, із часом зазнали змін, застрахована особа в місячний термін із дня настання змін зобов’язана через страхувальника (застраховані особи, зазначені в пункті 4 цього Порядку, безпосередньо) подати органу Пенсійного фонду заяву про обмін страхового свідоцтва разом із копіями документів, що підтверджують ці зміни.

На підставі поданих документів орган Пенсійного фонду протягом двох тижнів видає нове страхове свідоцтво за тим же номером. Тобто, якщо особа, в якої змінюється прізвище, працевлаштована, то заява про обмін страхового свідоцтва подається до органів Пенсійного фонду України її роботодавцем, якщо ж така особа є самозайнятою (адвокат, нотаріус, фізична особа – підприємець), то заява про обмін страхового свідоцтва подається до органів Пенсійного фонду України за місцем її реєстрації особисто. До вказаної заяви необхідно додати копію паспорта зі зміненим прізвищем і копію переоформленого реєстраційного номера облікової картки платника податків (довідки про присвоєння ідентифікаційного коду).

Наталія КРУЧОК, юрист

07.07.2017

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.