Навіть ліки оплачують

Медики навели лад

Парафіївська ОТГ, що в Ічнянському районі Чернігівської області, рік тому відкрила власний центр первинної медико-санітарної допомоги

За цей час не відбулося жодного скорочення серед медичних працівників. Амбулаторії та кілька ФАПів отримали новенькі енергоощадні вікна, відремонтовані стіни та підлоги, а медики радіють новому обладнанню. На експеримент зі створення свого медичного центру члени громади зважилися не з доброго життя, а через побоювання, що під виглядом реформування та оптимізації медичних закладів вони взагалі залишаться без медичної допомоги.

– Колись у Парафіївці була гарна багатопрофільна лікарня, але протягом останніх десятиріч її почали скорочувати, а потім і зовсім ліквідували, – розповідає голова Парафіївської об’єднаної громади Валентина Карпенко.

Триповерхова будівля лікарні, що була збудована 1996 року, деякий час залишалася порожньою. Тож, як тільки було організовано ОТГ, ухвалили рішення про створення власного центру первинної медико-санітарної допомоги. Наразі йому підпорядковано 2 амбулаторії та 4 ФАПи. Увесь персонал, який раніше працював там, зараз працевлаштований у центрі. На базі Парафіївської амбулаторії відкрили денний стаціонар на 15 ліжок, а в Іваницькій – на 10 ліжок. Враховуючи те, що не всім пацієнтам зручно після отримання процедур їхати додому, в Парафіївській амбулаторії відкрили дві палати цілодобового перебування, де хворі можуть і вночі перебувати під наглядом медперсоналу. Та найбільше мене вразило, що громада спромоглася пацієнтів денних стаціонарів частково забезпечувати ліками та витратними матеріалами. Скорочувати медперсонал не планують. Навпаки, за словами завідувачки Парафіївської амбулаторії Людмили Котляр, хочуть ввести ставку педіатра, адже зараз тільки в смт Парафіївка 750 дітей, з яких 19 – немовлята.

Гордість парафіївців – гарно обладнаний стоматологічний кабінет, де працює молодий лікар. Нещодавно він отримав трикімнатну квартиру, тому має серйозні наміри залишиться в Парафіївці. Подбали члени громади і про стареньких та немічних. Створили Центр надання соціальних послуг Парафіївської ОТГ із відділенням на 30 ліжок для тимчасового та постійного перебування. У ньому передбачене чотириразове харчування та професіональний догляд. Ще 11 соціальних працівників надаватимуть соціальні послуги громадянам вдома. Громада ефективно використала гроші з державної субвенції на ремонти, устаткування. Тепер вкладатиме в розвиток медицини власні гроші. Цього року, наприклад, заплановано 2,5 млн гривень. Ясна річ, така можливість отримана за рахунок збільшення доходів. Якщо 2015 року сумарний дохід усіх п’яти громад (Парафіївської селищної ради та чотирьох сільських рад – Іваницької, Петрушівської, Южненської та Мартинівської) становив 5,5 млн грн, то 2016-го до ОТГ надійшло вже 33 млн грн.

– Зі своїх коштів оплачуватимемо й додаткову ставку фельдшера в Мартинівському ФАПі, найвіддаленішому селі, що розташоване за 20 км від Парафіївки, – каже голова ОТГ Валентина Карпенко. – Раніше там працювало два медпрацівники, але районні чиновники одну ставку тишком-нишком скоротили. Зараз двом працівникам ФАПу громада для зручності ще й надала автомобіль.

Олена БЕРЕЗКІНА

26.06.2017

Зображення: 

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.