Не бавтеся із сонцем!

Не тягніть, якщо є проблема - йдіть до лікаря

Ще тільки початок сезону, а наші городники вже прикрасилися засмагою. Далі – більше, до чорноти. Що там південні пляжі!

– Надмірне перебування під пекельними сонячними променями може спровокувати розвиток раку шкіри, який в останні роки посідає лідируючі позиції серед усіх онкологічних захворювань, – застерігає головний лікар Чернігівського обласного клінічного онкодиспансеру, заслужений лікар України, кандидат медичних наук Валерій Зуб.

Млявий, виліковний

За словами Валерія Зуба, рак шкіри розвивається поступово. Тобто, якщо один раз обгоріти на сонечку, він не виникне. А от багаторазовий надмірний вплив сонячних променів може спровокувати розвиток захворювання. На відкритих ділянках тіла (кінцівках, голові, шиї) з’являються безболісні щільні новоутворення у вигляді вузлика рожевого кольору або у вигляді виразки. Перебіг захворювання повільний, метастази утворюються вкрай рідко. При своєчасному зверненні хворого до онкодиспансеру рак шкіри виліковується практично стовідсотково. Лікують рак шкіри хірургічно – висіченням пухлини. Якщо їх багато, додають променеву терапію.

Підступний, блискавичний

– На жаль, за іншої онкологічної патології – меланоми – прогноз не настільки втішний. Пухлина ця досить агресивна, швидко дає метастази. І хоча в середньому вона займає всього 5% від загальної кількості раків шкіри, смертність від неї досягає понад 50%, – інформує завідувач відділення пухлин голови, шиї та грудної клітки Чернігівського обласного клінічного онкодиспансеру Олександр Колотило.

Тоді як середній вік пацієнтів із раком шкіри – 70 років, меланому найчастіше виявляють у віці 30-50 років. Розвивається вона з пігментоутворюючих клітин, що здатні виробляти пігмент меланін. Основна їхня функція – захист шкіри від ультрафіолету, але під впливом надмірного ультрафіолетового випромінювання доброякісні родимки можуть переродитися в меланому. Найчастіше ця злоякісна пухлина розвивається на відкритих ділянках шкіри, хоча іноді виникає навіть на сітківці ока та слизових оболонках. Лікують меланому хірургічно, із застосовуванням хіміотерапії. Аби уникнути неприємностей, не перебувайте довго під денним сонцем. Час від час оглядайте свої родимки. Якщо ви помітили, що якась із них збільшилася за розміром, змінила структуру, контур, забарвлення – обов’язково звертайтеся за консультацією до онколога.

Олена БЕРЕЗКІНА

19.06.2017

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.