Кому літо – кому апхчи!

Влітку алергенів вистачить всім

Очі сльозяться, із носа тече й усе тіло чухається… Це алергія, від якої сьогодні потерпає все більше дорослих і дітей. У 25% випадків вона передається спадково. Ця ймовірність збільшується в 2-3 рази, якщо від алергії страждають обидва батьки. Тому якщо в батьків є така проблема, бажано якомога раніше показати дитину алергологу. Схильність може бути прихованою, але до 25 років вона обов’язково проявиться. Надалі алергія прогресуватиме, та після 60 років її прояви зменшаться. Хоча нам відомо, що реакція може бути на тварин, пил у домі, їжу, деякі синтетичні матеріали, та найчастіше, за словами терапевта третього поліклінічного відділення Чернігівської міської лікарні № 1 Сергія Панькіна, її викликає пилок рослин.

Весняна хвиля захворювання (полінозу) припадає на час цвітіння берези, клена, вільхи, ліщини, тополі й усіх хвойних. Літня починається в червні й триває до кінця липня. У цьому сплеску алергії винен пилок лугових злакових трав: тимофіївки, вівсяниці, пирію тощо. Літньо-осінній пік – із кінця червня до початку вересня. Пов’язаний він із цвітінням бур’янів – амброзії, полину, лободи, кропиви. А рекордсменом із продукування пилку є амброзія, яка квітне із середини травня до жовтня. Деякі люди реагують не на один пилок, а на кілька. Період дискомфорт у них розтягується на досить тривалий період. Провокаторами також можуть стати харчові продукти.

Наприклад, при полінозі від пилку амброзії людина не переносить шоколад і каву. Якщо алергія на злакові, то така ж реакція може бути на коров’яче молоко. Повністю позбутися алергії неможливо. Адже вона є особливим станом організму, який незвично реагує на звичайні речовини. Змінити імунну реакцію організму, яка дана людині від природи, ми не в змозі. Але полегшити стан можливо. Як пояснює лікар, для з’ясування причини алергії в поліклініках проводять алерготести. Для лікування підбирають антигістамінні й гормональні препарати, застосовують такий метод як десенсибілізація. Суть цього методу полягає в тому, що при сильних проявах алергії людині впродовж тривалого часу (кілька років) підшкірно вводять невеликі дози речовини, на яку в нього є алергія. Таким чином організм «привчають» до алергену.

Досягти повної ліквідації хворобливої реакції при цьому не вдається, проте чутливість до алергену знижується суттєво й надовго.

Поради від Сергія Панькіна

Якщо відомо, на яку рослину у вас алергія, за тиждень-два до початку її цвітіння почніть приймати антигістамінні препарати й не припиняйте, аж поки не відцвіте.

Утримуйтеся від тривалих прогулянок у середині дня, коли концентрація пилку найбільша.

У сухі дні краще сидіть удома, а надвір виходьте або рано-вранці, або у вологу, дощову погоду, коли пилок прибитий до землі.

На вулиці носіть окуляри.

Після повернення з вулиці поміняйте одяг, помийте руки та обличчя, прополощіть рот, промийте очі. Поставте на вікна москітні сітки.

Щодня в хаті проводьте вологе прибирання.

Відмовтеся від кремів із рослинними екстрактами.

Не нервуйте. Стреси пригнічують імунітет, а це підвищує ймовірність розвитку алергії.

Олена БЕРЕЗКІНА

16.06.2017

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.