Як розраховують орендну плату?

Вартість залежить від багатьох чинників

Орендна плата за пай скрізь різна. Як пояснив нам експерт із земельних питань Сергій Біленко, наразі вона залежить виключно від конкуренції між орендарями. Наразі орендарю при розрахунку мінімальної орендної плати навіть не обов’язково дотримуватися 3% від нормативної грошової оцінки, які рекомендовані Указом Президента України ще 2002 року.

Тобто все залежить від того, як орендодавець і орендар домовляться й які умови вони пропишуть у договорі. Плата може бути вказана у відсотках до нормативної грошової оцінки, у фіксованій грошовій ціні (у гривнях) або, за згодою сторін, у натуральній формі. На карті, яку ви бачите, вказана середня по областях нормативна грошова оцінка одного гектара ріллі. По районах вона теж може різнитися. Звісно, при розрахунку вартості оренди паю оцінку враховують, але вона не остаточна. Для прикладу: у Черкаській області середня вартість становить 39 811 гривень. Вираховуємо 3 відсотки: 39811 х 3 : 100 =1194,33 грн.

Якщо у вас пай розміром 5 га: 1194,33 х 5 = 5971,65 грн. Але це не означає, що саме стільки вартує оренда вашого паю. Адже у вашому договорі може бути прописана ціна менша. Або інший орендар запропонує більше. А щоб не бути ошуканим, фахівці не втомлюються повторювати: шановні пайовики, у боротьбі за вищу орендну плату об’єднуйтеся! Орендар може проігнорувати вимоги одного власника паю, проте не наважиться мешканців усього села.

Ніка СЕРЬОГІНА

06.05.2017

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.