Ветеринар - телефоном

Вся "родина" потребує уваги ветеринара

Купіть корові крем!

Щороку в корів під час виходу на пасовище з’являються тріщини на дійках. Чи можна цьому запобігти? Чим їх краще лікувати?

Тріщини на дійках з’являються, якщо їхня ніжна шкіра пересохла під дією сонячних променів, вітру та випадкового потрапляння бруду. Стан для корів дуже болісний, ускладнює доїння, може бути причиною маститу. Аби запобігти цьому, у перші 3-4 дні вигону на пасовища наносьте на дійки захисний крем. Потім шкіра адаптується до зовнішнього середовища і стане не такою вразливою. Якщо корова вже страждає від тріщин, тимчасово замініть автоматичне доїння на ручне. При цьому видоюйте тільки «кулаком». Обираючи лікувальні мазі та креми, використовуйте виключно ті, які призначені для лікування тріщин дійок. Прикладом такого ефективного та безпечного засобу є цинкова мазь. Мазі та креми, що містять антибіотики, гормони, ароматизатори та барвники, можуть надовго зробити молоко непридатним до вживання.

Коза заковтнула целофан...

Коза, під час випасання схопила й з’їла шматок целофану. Чим він може нашкодити? Як допомогти?

Забруднення пасовища всіляким сміттям відбувається доволі часто, а корови, вівці та кози сприймають яскраві предмети як їстівний об’єкт і заковтують. Особливістю травлення в жуйних є те, що вони спочатку цілком заковтують їжу, а вже потім відригають її й пережовують. Шматки поліетилену або целофану розпрямляються в передшлунках таким чином, що практично не відригаються та з великою ймовірністю можуть закупорити отвори між передшлунками, порушивши нормальне травлення і викликавши в худоби хворобливий стан. Рідко буває й так, що травна система «перемагає» синтетику. Якщо жуйна тварина випадково ковтнула щось подібне до шматка целофану, уважно спостерігайте за нею. За перших ознак порушення травлення (здуття, закреп) дайте їй сольові проносні (глауберова сіль) і викликайте ветеринара, бо перебіг хвороби може бути непередбачуваним. Невелике уточнення: синтетичні плівки, які проковтнули свині чи собаки, часто видаляються самостійно, майже без ускладнень. Та все одно намагайтеся не допускати цього.

Звичка дзьобати «брата»

У 30-денному віці курчата почали розкльовувати одне одного до крові. Як цьому дати ради?

Це завжди викликано нестачею в раціоні білків, кальцію чи фосфору, тому треба додати до раціону соняшникову макуху, крейду, м’ясо-кісткове або рибне борошно. Тільки обережно, щоб не переборщити. Ще краще використовувати стандартний комбікорм, що відповідає цьому віку тварин. Його склад збалансований за всіма компонентами. Слідкуйте, щоб не було перебоїв із водопоєм, а годівнички завжди були з кормами. Курчата дзьовають «братів» ще й тоді, коли їх тримають надто скупчено. Інколи, навіть за усунення причин, курчата за звичкою продовжують роздзьобувати один одного. У такому випадку можна використати підвішені віники зі свіжої зелені, шматки свіжої (бажано без кишок) риби.

Кіт-винищувач шкідників

Спостерігаючи за кішкою, помітили як вона полює на капустянку. Чи не шкідливо їй вживати цю комаху?

Кішка – активний хижак, і вона вполює будь-яку комаху чи тварину, що прийдеться їй до смаку. Але як постійну здобич обирає лише те, що смачне та не викликає болісних відчуттів. Наприклад, багато котів, вполювавши жабу-ропуху, до другої спроби не вдаються, тому що секрет на шкірі жаби має сильну подразнювальну дію. Капустянка (медведка), на диво, дуже смакує котам, тому вони на неї частенько полюють, до того ж без шкідливих наслідків для себе. Підхопити заразу кішці від цього малоймовірно. Якщо йдеться про ізольовану невелику теплицю, то така кішка-мисливець зможе контролювати і кількість гризунів, і кількість капустянки. Щоб привчити кошенят, їм достатньо давати капустянку в ранньому віці як іграшку. Щодо городів, то ситуація інша. Їх часто обробляються отрутохімікатами, тому існує можливість отруєння при поїданні кволих від хімії комах. Щоб вберегти кішку, під час масових обробок городини годуйте її якомога краще.

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.