Город на даху

Малюнок Миколи Капусти

Відомо, що винахідники різноманітних див – нерідкі гості в редакціях газет. Сюди приходять творці вічних двигунів, нових теорій розвитку держави, пророки та інші вигадники, які бажають опублікувати свої геніальні ідеї. До нас у районну газету зачастив пенсіонер на прізвище Соловйов, який пропонував влаштовувати городи на плескатих дахах цехів механічних майстерень. Треба тільки закріпити перекриття і насипати зверху шар ґрунту, бажано чорнозему. Причому там, за словами винахідника, вони будуть визрівати раніше, ніж на городах, позаяк дахи теплі й вегетація прискориться. Свою ідею він підкріплював кресленнями та економічними розрахунками. Із цією ідеєю Соловйов прийшов до редактора, а той спрямував його до мене, у відділ листів. Спочатку я сприйняв пенсіонера за пацієнта клініки відомого профілю, а далі запитав його, чи звертався він до міської влади?

– Там глухо, як у танку, – махнув він рукою. – Чинуші ганяють із кабінету до кабінету, вимагаючи висновки сільгосподарської академії, а звідти мені навіть не відповіли. Бюрократи!

Винахідник був налаштований рішуче, по очах було видно, що він готовий пробити будь-який мур, і сподівався, що газета допоможе подолати рутинерів. Я зрозумів, що його так просто не позбутися, поспівчував йому і спитав:

– У вас гараж є?

– Є.

– Дах у нього плескатий?

– Так!

– От і чудово! Зробіть невеличкий експериментальний город на даху гаража, а коли овочі дозріють, ми напишемо і сфотографуємо. Це буде доказово, наочно.

– Ви так вважаєте?

– Авжеж. Бюрократів треба бити не паперами, а справами.

– Вірно. Треба спробувати, – без особливого ентузіазму погодився пенсіонер. На цьому ми і розійшлися. Більше він у редакції не з’являвся.

Мефодій МАРТИНОВ

Малюнок Миколи КАПУСТИ

29.05.2017

 

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.