Звільнений через хворобу

Звільнити хворого працівника роботодавець так просто не зможе

Уточніть, будь ласка, після якого періоду можна звільнити робітника через його перебування на лікарняному. Як правильно обчислюється цей термін?

Роман Желіба, Рівненська обл.

Відповідно до ст. 40 Кодексу законів про працю України забороняється звільняти працівника, коли той перебуває на лікарняному, проте наведена норма потребує уточнення. Якщо працівник не з’являється на роботу понад чотири місяці поспіль через тимчасову непрацездатності (не рахуючи відпустки по вагітності і пологах), то роботодавець має право розірвати з ним трудовий договір. Якщо працівник у цей період виходив на роботу хоча б на 1-2 дні, то чотиримісячний термін переривається автоматично та обчислюється спочатку. Важливо знати, що роботодавець має право розірвати трудовий договір виключно в період перебування працівника на лікарняному, а не після виходу на роботу.

Кількість днів, коли працівник не виходив на роботу через хворобу, можна звірити за даними табеля обліку робочого часу у відділі кадрів. За працівниками, які втратили працездатність у зв’язку з трудовим каліцтвом або професійним захворюванням, місце роботи (посада) зберігається до відновлення працездатності або встановлення інвалідності. Якщо ж працівника звільнили через тривалу непрацездатність із порушенням норм чинного законодавства, то він може бути поновлений на роботі в судовому порядку.

Наталія ПАНЧЕНКО, фахівець із трудових відносин

26.05.2017

 

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.