Кліщі атакують!

Виглядають кліщі по-різному, але пильність треба зберігати в будь-якому випадку!

Після закінчення університету мене було призвано до війська. Навесні та влітку медична служба полку велику увагу приділяла вакцинації проти енцефалітного кліща. В армії більше, ніж кліща, я боявся лише ядерної зброї. Після демобілізації пройшло чимало років. Якось поїхав до дружини в дитячий табір, де вона працювала. Вірогідно, там і підхопив паразита.

Того ж літа полетів до США на стажування. У перші дні, після душу, відчув якусь гульку на тілі. Придивився уважніше і помітив кліща. Почав його витягнути і розірвав. Якісь частинки вдалося витягти, але, очевидно, не всі. Через кілька днів навколо ранки з’явилися червоні кола. Із кожним днем їх ставало все більше, поки все моє тіло не вкрилося ними. Зрештою, зрозумів, що недоречно далі приховувати свою проблему. Зізнався американському професору, який опікувався мною. Негайно мене повели до студенської поліклініки. Лікарка розпитала про моє самопочуття і дала 10 великих білих пігулок. Сказала, що то – антибіотик. Десь після п’ятої пігулки всі сліди з мого тіла зникли. Проте лікарка рекомендувала використати їх всі. Кожної весни, згадуючи цей випадок, хочу попередити читачів: будьте пильними! Панікувати, звісно, не варто, але ставитися до кліщів легковажно теж не слід.

Іван ДАХНО

Знає, що каже

– Читач Дахно описує типові ознаки першої стадії Хвороба Лайма (або Лайм-бореліозу). Він вчасно звернуся по медичну допомогу. Після отримання антибактеріальної терапії повністю одужав. Цей випадок є підтвердженням, що за раннього лікування антибіотиками в 1 стадії захворювання прогноз є дуже сприятливим, – каже лікар-ревматолог Валентина Романюк.

За її словами, хвороба Лайма досить поширена. Її збудник – рухлива бактерія борелія, яка передається кліщами. Захворіти можуть як люди, так і тварини (кішки, собаки, велика рогата худоба). Перші симптоми – нездужання, головний біль, підвищення температури до 38 градусів, збільшення лімфатичних вузлів. У більшості випадків у місці укусу проявляється свербіж, почервоніння, набряк, болючість, виникає мігруюча еритема, більш бліда в центрі та яскрава на периферії.

На пізніших стадіях, якщо не проведено необхідного лікування, з’являються прояви ураження суглобів (артрити), а далі – ураження нервової системи. Нехтування терапією може призвести до розвитку хронічної хвороби Лайма, яка важковиліковна і може закінчитися інвалідністю або навіть смертю. Для профілактики захворювання під час перебування на природі необхідно бути одягненим і взутим, після повернення додому проводити огляд шкіри. В разі виявлення кліщів протягом перших 3 днів треба розпочати профілактичну антибактеріальну терапію, а також обов’язково провести аналіз крові на виявлення антитіл до борелій.

18.05.2017

 

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.