А що у регіонах?

Тепло - можна вчитись спокійно!

Який настрій у корови?

Канадський проект «Покращання управління на молочних фермах в Україні» цьогоріч почав діяти на Полтавщині. До нього вже долучилися господарства Хорольського, Козельщинського, Кобеляцького та Решетилівського районів. Спочатку представники канадського проекту беруть у корів молоко на аналіз, відправляють його до міста Дніпро, де діє спеціальна канадська лабораторія. За молоком визначають недоліки в утриманні тварин, і вже за результатами аналізу пояснюють, як зробити краще. Також радять, що робити, щоб поліпшити тваринам… настрій.

Тепло для школяриків

Навчально-виховний комплекс у Нових Санжарах, що на Полтавщині, заощаджує 40% газу завдяки системі автоматичного управління теплопостачанням, розробленій харківськими фахівцями. Температура вимірюється в кожному класі, і звідти інформація надходить до котельні. Якщо температура вище чи нижче за норму, працівник її регулює в кожному певному приміщенні. Згідно з попередніми підрахунками, витрати на реконструкцію мають окупитися за 2-3 роки.

Церква – за екологію

У с. Більшівці Галицького району Івано-Франківської області почали роздільний збір сміття. Ініціатором став настоятель храму Різдва Христового Василь Завірач, який три роки поспіль переконував людей у перевагах сортування побутових відходів. У результаті 50% мешканців уже навчилися окремо складати папір, біле та темне скло, пластик і органічні відходи. Зі сміттєвими баками для розподілу відходів допомогло екологічне бюро УГКЦ. За першу партію відсортованої сировини село отримало 800 гривень. На них закуплять саджанці яблунь.

Знову АЧС

У ФГ Педченко В.С, що в с. Потік Миронівського району Київської області, було зареєстровано загибель свиней. Під час дослідження встановлена африканська чума свиней. В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС. Водночас треба зазначити, що, за новим наказом Міністерства агрополітики, епізоотичним вогнищем АЧС вважається не весь населений пункт, як це було раніше, а певна його частина. Крім того, нині дозволено переробку м’яса здорових тварин, які не є інфікованими, але підлягають знищенню.

Новий ринок збуту

Гіпермаркет «Ашан Україна» для малих і середніх фермерів розробив проект «Фермерські товари». Старт запланований на жовтень 2017 року в Київській області. Йдеться про реалізацію свіжого м’яса, курятини, ковбасних виробів, молочних продуктів, сиру, яєць, олії, меду, а також джемів і варення. Фермери мають надати накладні та пакет документів, які підтверджують якість продукції. Для довідок: 0-800-300-551.

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.