Казка з фетру

Яскрава саморобка анітрохи не гірша за магазинну іграшку

Ці тканинні саморобки ніби з анекдоту: дитина саме школу закінчить, коли мама їх дошиє

Адже, щоб зробити книжку з фетру на чотири розвороти, знадобиться мало не місяць. Звісно, якщо не сидіти над нею вдень і вночі. Насправді м’якенькі книжки з безліччю деталей призначені для дітей молодшого віку, але приносять радість і дорослим. Їх приємно гортати, розстібаючи-закриваючи незліченні віконця, «збираючи» крихітний урожай і ловлячи рибку, а робити – суцільне задоволення! Особисто я, шиючи книжку для свого молодшого сина, відверто релаксувала, підбираючи кольори та ґудзики, продумуючи сюжет наступної сторінки. А як приємно бачити захват в очах малюка, який уперше отримав таку іграшку! Малий і потім довго із задоволенням вовтузився з нею. Фетр приємний на дотик, а тканинні сторінки не рвуться, як паперові.

Плануємо сторінки. Спочатку в дитини варто спитати, про що вона мріє. Можливо, політати на літаку чи мати власну конячку. А може, вона більш за все любить гратися з піском, рибалити з татом або навіть грати в шахи. Від цього й треба відштовхуватися. У нашому варіанти були такі теми: «Сад-город», «Кулінарія», «Кіт-моряк на риболовлі», «Ферма». Далі слід намалювати просту схему з усіма деталями: де «житиме» кожен герой, якого кольору його одяг, з чого зроблений фон тощо. Інколи здається, що така скрупульозність зайва, але на етапі пошиття буває дуже прикро, якщо забув пришити щось цікавеньке, доводиться розпорювати нитки і все шити наново. Тепер до роботи!

Вирізаємо з товстого картону макет сторінки. Розмір може бути будь-який, але краще не виходити за традиційні 15х15 або 20х20 см: більший формат дитині незручно тримати в руках, а менший вміщує замало деталей. Далі за допомогою цього макета вирізаємо зі щільної повсті стільки шматків, скільки плануєте сторінок. Це – основа вашої саморобки. На неї нашивається фон із тоншої тканини (фетр, бавовна), дрібні фетрові деталі й фурнітура. Для зручності підготуйте прозорі канцелярські файлики, у яких лежатиме все необхідне для певної сторінки. Для прикладу: одна з наших сторінок містить аж 38 елементів, які легко загубити. Рухається, відстібується, пищить. На сторінці про кота-рибалку фігурка кота виймається з човна, у котика рухаються лапки, а в них – вудка, для якої згодиться трубочка з-під дитячого соку. На волосіні висить гачок із тонкого дроту; на нього треба впіймати фетрових рибок. Рятівне коло можна знімати з човника, воно кріпиться на липучках. Гігантський кит замість рота має застібку-блискавку, туди ховаються всі наші рибки. Дно зроблене зі справжніх морських камінців, серед яких заховалася морська зірка. «Плавають» медузи та морські коники.

Всі нерухомі деталі кріпляться на термоклей зі спеціального «пістолету» (звичайний ПВА теж згодиться, але потребує значно більше часу та зусиль), рухомі – мають ґудзики, блискавки, липучки, магніти, кнопки, гачки... Сонечко теж «живе», бо всередину вшита пищалка. Травичка зроблена з тонкої тасьми й торочок, малеча любить ними шурхотіти. А ще у вашій книжці можуть траплятися фото малюка або всієї родини. Коли дитина, особливо віком до двох років, грається з такою книжкою, варто не залишати її на самоті. По-перше, разом цікавіше, а по-друге, безпечніше. Щоб усі детальки надійно трималися, обирайте товсті нитки і міцний клей.

Наталія ФЕДОРОВА

16.05.2017

 

Зображення: 

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.