Питання телефоном

Гарна порада - на вагу золота!

Кажуть, що хвора, а я бачу, що здорова

Моїй корові встановили діагноз «туберкульоз». Чи може зовні здорова, гарно вгодована та продуктивна тварина хворіти таким?

Фахівці ветеринарної медицини проводять дослідження великої рогатої худоби методом алергічної реакції на специфічний токсин туберкулін. Завдяки цьому присутність збудників виявляють на самому початку хвороби, коли ще немає помітних симптомів. Оскільки туберкульоз це хвороба, яка має довгий період розвитку (від кількох місяців до років), то тварина, яка прореагувала на внутрішньошкірне введення туберкуліну, може виглядати цілком здоровою. Точний діагноз підтвердити чи спростувати, на жаль, можна тільки під час лабораторного дослідження забитої корови. Лікування туберкульозу серед тварин заборонено для зменшення розповсюдження збудника цієї хвороби в довкіллі.

Чому кролі б’ються?

Завели кролів. Завдяки своєчасним обробкам і щепленням проблем не виникає, але молоді кролі (самці) дуже б’ються між собою. Що можна зробити, щоб заспокоїти?

Рангові відносини в кролів дуже розвинені, тому два самці рідко мирно вживаються на одній площі. Розселіть самців у клітки-одиночки. Вони можуть бути зовсім невеличкі, навіть такі, де й розвернутися не можна, бо кролям для нормального набору ваги не треба великої площі. Але в клітці обов’язково має бути решітчаста підлога та гарна вентиляція. Якщо хочете кролів тримати в гурті, проводьте кастрацію. Операція проста, ризик ускладнень мінімальний, на ріст і розвиток тварин не впливає. Щоб каструвати самостійно, візьміть у ветеринара кілька уроків.

Виловлює метал

Чим може допомогти моїй корові магнітна пастка?

Магнітна пастка – це магніт високої індукції, який інколи оснащений пластиковим вікончастим корпусом розміром із сірникову коробку. Великій рогатій худобі він вводиться через рот. Завдяки особливостям травлення залишається в передшлунку (сітці) практично протягом усього подальшого життя тварини. Магніт притягує металеві фрагменти – шматочки дроту, шурупи, цвяхи, які випадково проковтнула корова разом із кормом. Оскільки дрібні металеві предмети можуть вбити тварину, є сенс подібні магнітні пастки встановлювати також на вилах, якими носять корми, на відрах, в яких готують пійло, і на кормодробарках. Але треба брати до уваги, що магніт притягує лише предмети з чорного металу, на мідні та алюмінієві він не реагує. Вартість пристрою – від 30 до 200 гривень.

Кого й коли парувати?

Не дивлячись на те, що статеві охоти у свинок проявляються вже в 5-6 місяців, для отримання нормального приплоду краще зачекати до 8-10 місяців. У будь-якому разі в молодих свинок бажано пропустити перші дві-три охоти, для того, щоб яєчники відкрили свій потенціал. Кнурів починають використовувати трохи пізніше, на 10-11 місяці життя. Доречним буде нагадати, що час настання перших статевих охот у теличок відбуваються в 7-8 місяців, а парувати краще пізніше: м’ясні породи – у 18-20 місяців, молочні – з 20-місячного віку. Коням «побачення» влаштовують у віці 2-3 років. Особливістю коней є те, що статева охота в них краще проявляється навесні. Вівці та кози, залежно від породи, можуть бути вдало спаровані в 12-18 місяців. У цих тварин статева охота проявляється в період із серпня до листопада.

Кривошийки й криволапки

В інкубаторі вилупилося кілька курчат із кривими шиями та лапками. Чому так сталося? Чи можна виходити таких пташенят?

Таке могло статися внаслідок порушення режиму інкубації: яйця були невчасно перевернуті або зволожені. Але ймовірніше, що материнському організму не вистачало вітамінів і мікроелементів. Таких пташенят краще знищити відразу, оскільки отримати з них якісну продукцію неможливо. До того ж кволі курчата можуть стати стартовим майданчиком для інфекцій.

У кішки язик короткий

У котів з’явилися незрозумілі набряки на шиї. Що це за хвороба, чи можуть такі тварини загрожувати людям та іншим тваринам?

Скоріш за все, йдеться про абсцеси, які утворюються на місцях ран, отриманих під час лютнево-березневої парувальної компанії. Рани в кішок загоюються дуже добре й без ускладнень у тому випадку, якщо тварина може вільно вилизати їх. На шиї, на жаль, це неможливо, тому й утворюються абсцеси (гнояки). Хвороба протікає доволі важко, інколи запалення охоплює глотку, і тварині важко дихати та ковтати. Можливо самосцілення, та краще звернутися до ветеринара, який проведе оперативне лікування та терапію антибіотиками. Для інших тварин це захворювання кішок прямих загроз не створює, але витікання з абсцесу можуть потрапити на предмети побуту та догляду за тваринами, що порушить санітарну безпеку.

Чи вставляти в ніс кільце?

Кільце в носі бугая не просто прикраса. Це зручний важіль управління твариною. Його використовують для переведення бичка. При цьому або безпосередньо тримаються рукою за кільце або прилаштовують до кільця спеціальне водило (палицю з фіксуючим гаком на кінці). Сама операція встановлення кільця нескладна, її може провести як ветеринар, так і досвідчений господар. Навчитися користуватися кільцем теж просто – бичок, уникаючи болю, буде покірно йти за господарем. Краще вставляти кільце бичкам живою вагою в 200-250 кг, коли в них ще не виросли роги і їх легко привчити до покірності. Водити за кільце починають тільки після того, як рана повністю загоїться й дуже обережно, щоб у тварини виникало якнайменше неприємних відчуттів, без різких рухів і галасу. Та ніколи не робіть бичку боляче навмисно, адже це може його розлютити й спровокувати агресію.

Порося ходить, пританцьовуючи

Нормально розвинуте порося на другому тижні життя раптом почало закидати голову вбік. Ходить, наче пританцьовуючи. Під час падіння довго брикається, не в змозі самостійно підвестися. Що це за захворювання? Чи не захворіють інші поросята?

Найбільша вірогідність того, що це ураження стрептококовою інфекцією нервової системи поросяти. Зараження відбувається кількома шляхами: через інфіковану культю пуповини; ясна, які були травмовані під час сточування зубів; щоки, травмовані під час боротьби за сосок; кастраційні рани. Коли стрептокок, який дуже поширений у довкіллі, з кровотоком потрапляє в нервові тканини, то викликає порушення орієнтації рухів, параліч. У важких випадках тварина впадає в кому та гине. Частіше ці симптоми розвиваються в поросят після відлучення, у віці 1-2 місяців. Лікування цієї хвороби може бути ефективним на початкових стадіях, коли інфекція ще не спричинила значних порушень. Профілактика проста: припікайте спиртовим розчином йоду пуповину, правильно сточуйте зуби, дотримуйтеся правил асептики-антисептики під час кастрації, підтримуйте санітарний стан у приміщенні, де утримується свиноматка перед опоросом і після нього. Оскільки зараження та перебіг хвороби залежить від індивідуальних особливостей кожного поросяти, то випадки ураження стрептококовою інфекцією в домашніх умовах рідко бувають масовими.

Чому корова не входить в охоту?

Причин може бути безліч. Приміром, наслідки гінекологічних захворювань, які повинен діагностувати та лікувати ветеринарний фахівець. Але частіше за все, статева охота не спостерігається через нестачу контакту з бугаєм або іншими коровами, недостатньо активний моціон. Спілкування з твариною протилежної статі є потужним подразником і пусковим механізмом для гормонального відлуння. Відомо також і те, що за відсутності вчасного запліднення кожна чергова охота буде прихованішою, тому краще парувати за кожного прояву охоти. Ще однією причиною цього стану може бути погане утримання: тварині дають неякісні корми, вражені пліснявою чи гниллю, раціон бідний на вітаміни та білки, випасання проходить із дальніми гонами та на складному рельєфі. Зазвичай за виходу на весняне пасовище статева охота в корів відновлюється, повторюючись кожні 19-28 діб. 

11.05.2017

 

 

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.