Чому земля під майном стала дорожче?

Майно те саме, а ціни ростуть

Ще від бабці маю майновий пай – частину приміщення, яке колись використовувалося як корівник. Його площа приблизно 145 кв. м. Наша родина в цьому приміщенні зберігає зерно, вирощене на наших власних земельних паях. Сільрада щороку виставляє там рахунок – податок на землю під будівлею. Ми його сплачуємо, розписуємося у відомості, а сільрада потім сама відправляє гроші в Податкову. Мене все влаштовувало, аж поки рахунок не збільшився вдвічі, до того ж з’ясувалося, що наш односелець, маючи такий самий майновий пай, сплачує менше. Я – одноосібник. Документів на це приміщення не маю, мабуть, десь у сільраді є.

Сергій Федорович, Одеська обл.

Для початку вам на підставі Закону України «Про звернення громадян» треба надіслати до сільради письмову заяву з проханням надати інформацію про майновий пай, який належав вашій бабусі. Сільрада як орган місцевого самоврядування, керуючись Законом України «Про колективне сільськогосподарське підприємство» та Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», повинна звернутися до керівництва колективного сільськогосподарського підприємства (КСП) або його правонаступника, в якому вашій родичці був наданий майновий пай, із вимогою надати чітку інформацію про цю земельну ділянку: розмір, місцезнаходження, власник тощо.

Як тільки ви отримаєте вказану інформацію, вам необхідно звернутися до керівництва КСП (або його правонаступника) із вимогою провести загальні збори учасників цього підприємства та клопотати про включення в порядок денний наступних питань: про офіційне включення вас до переліку учасників підприємства; про переоформлення майнового паю, який належить вашій рідній особі на ваше ім’я у зв’язку з тим, що ви є її офіційним правонаступником, а також фактично продовжуєте використовувати це приміщення за призначенням; про офіційне оприлюднення методики нарахування членських внесків; про перерахунок розміру вашого членського внеску у відповідності до методичних правил нарахування. У вашій ситуації необхідно розуміти, що власником або землекористувачем землі, на якій знаходиться ваш майновий пай, є КСП (або його правонаступник, можливо, в особі сільради), який і повинен сплачувати податок за користування землею відповідно до норм Земельного кодексу України. Ви особисто сплачуєте НЕ податок, а членський внесок до КСП.

Рекомендуємо вам під час проведення загальних зборів залучити незалежних осіб. У разі виникнення порушень під час загальних зборів вони можуть надати свідчення, якщо доведеться оскаржувати протиправні дій. Якщо керівництво КСП (або правонаступник) відмовиться проводити загальні збори або визнавати ваші права на майновий пай, або перераховувати розмір вашого членського внеску, ви маєте право звернутися до суду. Однак судовий розгляд може розтягнутися у часі, при цьому вимога КСП про сплату членського внеску діятиме й у період судового провадження. Тому радимо вам вирішувати це питання на місцевому рівні.

Роман ВОРОНОВ, керуючий партнер юридичної компанії «Воронов і партнери»

05.05.2017

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.