Молюски замість крему

Подобається не всім, але ефект вражаючий

Повзаючи по шкірі господаря, ахатини повертають йому молодість

Кого тільки нині не заводять як домашніх улюбленців! Раніше гігантських равликів ахатинів можна було зустріти лише в салонах краси, де їх використовували для омолоджувальних косметологічних процедур. А тепер нова мода – стали тримати поряд із котами та собаками.

Родом ахатини – із Африки. Там, а також у Південно-Східній Азії та Америці ці молюски вважаються шкідниками. Псують рослини та можуть об’їдати штукатурку на будинках, щоб добути крейду, необхідну для росту мушлі. В Японію їх завезли навмисно, щоб вирощувати на спеціальних фермах і вживати в їжу. Той, хто утримує гігантських молюсків, стверджує, що вони не вимагають великої уваги та спеціального корму. Водночас дуже розумні: швидко звикають до свого господаря і можуть навіть відрізнити його від сторонніх.

– У природі налічується понад сто видів гігантських равликів. У мене живе ахатина Фуліка, – розповідає Олексій Галанов, студент Київського національного університету будівництва і архітектури (КНУБА). – Цей молюск має раковину зі строкатим забарвленням, яка змінює колір залежно від раціону. Тіло – бурого або коричневого кольору, з чітко вираженими горбиками на шкірі.

Равлик в Олексія живе як «менший брат». Інші власники ахатинів утримують їх для розведення й продажу якщо не в ресторани, то в салони краси. Там маска з равликів користується чималим попитом. Відбувається все так. Равликів промивають у проточній воді й саджають відвідувачці на попередньо очищене обличчя. Повзаючи, молюск залишає на шкірі слиз, багатий на колаген – речовину, яка робить її пружною. Равликові виділення також допомагають позбутися шрамів, пігментних плям, веснянок і вугрового висипу. До речі, така маска теж винахід японців. Щоб равлик рухався швидше, обличчя змащують соком свіжого огірка або молоком. Процедура триває від 15 до 30 хвилин. Коштує від 250 до 600 гривень.

Домівка для улюбленця

За словами Олексія Галанова, молюска можна утримувати навіть у старому акваріумі, що тріснув, оскільки наповнювати його водою не треба, або в пластиковому контейнері. Головне, щоб домівка равлика була прозорою та об’ємом не менше десяти літрів на одну особину. Картонна коробка не підійде, бо равлик може її прогризти. На ніч молюскарій треба накривати шматком оргскла з отворами, щоб його житель не вдався до мандрів, коли вся родина спить, адже равлики – нічні створіння. На дно домівки слід помістити рихлий ґрунт шаром до 10 см – кокосовий субстрат або ґрунт для кімнатних квітів. Равлик у нього зариватиється й відкладає яйця. Головне, щоб там не було гальки чи камінців, які можуть пошкодити мушлю та ніжне тіло равлика.

Ахатини люблять вологу. Тому треба хоч раз за пару днів бризкати стінки будиночка водою чи брати улюбленця у ванну кімнату. Визначити ступінь вологості можна за поведінкою равлика. Якщо він закривається в мушлі – повітря дуже сухе, якщо постійно висить не стінках – вологість дуже висока. Температура має бути 26 градусів. Що стосується раціону, то равлики можуть їсти будь-яку рослинну їжу. Улюбленець Олексія залюбки вживає моркву, огірки, салат, кульбабки. Час від часу хлопець балує вихованця сухим прісним печивом, висівками, вівсяними пластівцями, дає яєчний білок. В акваріумі завжди повинна знаходитися перетерта яєчна шкаралупа або натуральна крейда, оскільки равлику для будування мушлі необхідний кальцій.

Марина ТЕРЕЩЕНКО

27.04.2017

Зображення: 

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.