Мальовничий хутір

Тарас Приступа

Художник із Тернопільщини Тарас Приступа на велетенській писанці відтворив українське село і передав своє захоплення красою природи рідного краю

Пасхальне яйце вже вирушило на VII Всеукраїнський фестиваль писанок, який цього року заплановано з 8 до 23 квітня. Пензлю 30-річного Тараса Приступи з княжого міста Теребовля належить тисяча картин. Усі вони присвячені рідному краю. Художник малює українські пейзажі, польові квіти, а також пише ікони та розписує храми.

– Скільки себе пам’ятаю – стільки малюю, – каже Тарас. – Часто з дитинства пригадую літній вечір у селі. На бабусиному подвір’ї ріс високий горіх, на якому гніздилися сови. Одного разу, а тоді мені було п’ять років, я вирішив їх намалювати. Мама, побачивши картину, впевнено сказала, що бути мені художником.

Краєвиди українського села, його дух і настрій митець відтворив і на великодній писанці. Перше, що впадає в очі глядача – сільські хати під солом’яною стріхою, мальви під вікном, польові ромашки та волошки. Вузька серпантинова стежка веде до храму. Церкву художник, як годиться, зобразив зверху, адже будували її завжди в центрі села. Самотній човен біля берега річки та замріяний млин на пасхальному яйці створюють атмосферу спокою і наче зупиняють час. Писанку, намальовану в яскравих літніх тонах, Тарас назвав «Мальовничий хутір». Форма яйця виготовлена зі скловолокна і сягає 90 см. – Головна ідея моєї роботи полягає в тому, щоб відтворити колорит місцевості, в якій я народився, працюю і живу, – зауважив художник. – Хотілося передати кольори літа, коли все зеленіє та квітне. Сподіваюся, мені це вдалося, тому кожен, хто побачить мою писанку-мальованку, відчує лише позитивні емоції.

Марія ІЛИК

26.04.2017

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.