Питання телефоном

Усім інколи потрібна допомога ветеринара

Чи знімати «чобіток»?

У новонароджених телят на копитцях є слизистий, жовтувато сірий наріст, який у народі називають «чобіток». Чи необхідно його видаляти примусово?

Усі копитні народжують малюків із такими утвореннями на ратицях. Їх функція полягає в тому, щоб під час вагітності й пологів плід не травмував матку та родові шляхи. Після перших кроків малого ці утворення безслідно зникають – стираються. У деяких місцинах люди, видаляють «чобітки» у телят одразу після того, як відірветься пуповина – за повір’ям, це поліпшує здоров’я новонародженого. Водночас є місцевості, де цього не роблять, що зовсім не шкодить отриманому приплоду. Висновок: процедура видалення «чобітків» у новонароджених необов’язкова.

Чи достатньо у свиноматки молока?

На третій день після опоросу у свиноматки при натисканні на сосок не виділяється молоко. Як визначити, чи достатньо його для годування поросят?

Молоко у свиноматки починає виділятися за кілька годин, іноді днів, перед опоросом. Під час пологів інколи навіть біжить цівкою, за допомогою натискання можна навіть надоїти свинячого молока. Та приблизно на третій день після опоросу молоко постійно не виділяється. Річ у тім, що свиноматка починає годувати поросят за їхньою вимогою, тому й при натисканні молоко майже не виділяється. Визначити, чи достатньо у свиноматки молока, у домашніх умовах можна, спостерігаючи за поросятами. Якщо вони однакові за вгодованістю, дружно ссуть, спокійно поводяться між годуванням, нормально набирають вагу, молока їм вистачає. За умови відсутності у свиноматки хворобливого стану (наприклад, запалення матки, маститу) знаками нестачі молока (низької молочної продуктивності) може бути прорізання хребтів і блідість шкіри в поросят, тривале й недружне смоктання вимені, бійки за сосок, збивання в купу під час відпочинку. Звісно, що за нестачі молока необхідно застосовувати ранні прикорми (престартер) або штучне молоко. За можливості замінити свиноматку на іншу, продуктивнішу.

Телята не мерзнуть

Чи варто новонароджене теля на перші дні життя поселяти в тепле приміщення?

Ні, не варто. Навіть за умов низьких температур, за рахунок високого обміну речовин теляти та високої поживності коров’ячого молока організм новонародженого виділяє достатню кількість енергії, щоб зігрітися. Окрім того, за низьких температур відбувається адаптація організму, що в подальшому стимулює ефективніше використання кормів і стрімкий ріст. Щоправда, необхідно виключити наявність протягів і забезпечити глибоку підстилку.

Хвороба курячих лап

Під час зимових відлиг у курей на лапах з’явилися «шишки», які заважають їм ходити. Що це за захворювання та як його лікувати?

Скоріше за все, під дією холодного бруду, що утворюється під час відлиги, шкіру лап вразила стрептококова чи стафілококова інфекція. Лікується це захворювання мазями (тетрацикліновою, іхтіоловою, стрептоцидною), припіканням уражених ділянок розчинами йоду, промиванням розчином перманганату калію або мідного купоросу, при цьому потрібно обов’язково забезпечити хворих сухою підстилкою. Хвороба має хронічний перебіг і рідко закінчується повним одужанням, через що хвору птицю краще вибракувати. 

Василь УСАТЕНКО

23.04.2017

 

 

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.