Підготувати дійки до теля

Материнство - воно й у корови материнство!

До лактації вим’я нетелів треба готувати

Як правило, використовують один із трьох способів.

МАСАЖ РУЧНИЙ. Його техніка полягає в легкому погладжуванні сосків та шкіри вимені. Після привчання до дотиків проводять більш глибокий масаж правої і лівої половини вим’я поздовжніми, поперечними, зигзагоподібними і колоподібними рухами, з обов’язковим розтиранням і легким розтягуванням сосків. Це стимулює лімфо- і кровотік у венах і сприяє видаленню з тканин застійних продуктів обміну і набряків. Масаж закінчують 5-7 підштовхуваннями вимені знизу вгору, імітуючи поштовхи теляти в момент ссання. Такі дії підсилюють кровопостачання, підвищують тонус, зміцнюють м’язи вим’я, посилюючи їх скорочувальні функції. Масаж вимені починають робити з 6 місяця тільності впродовж 3-7 хвилин двічі на день.

ПНЕВМОМАСАЖ. Щоб почати масаж вимені нетелей пневматичним пристроєм, у перші 7 днів оператор-масажист передусім привчає тварин до себе і своїх рук. Він підходить по черзі до тварин, легко їх погладжує і обмиває вим’я теплою (37-40 градусів) водою. Сам масаж оператор робить у такій послідовності: сосків (30 сек.), правої і лівої половини вимені (1 хв.), вимені по чвертях ( 30 сек. на кожну чверть), глибоке розминання кожної чверті (1 хв.). Із 8 дня масаж пневмомассажером проводять двічі на добу по 30 секунд. Поступово його тривалість збільшують і в 15-й день доводять до 5 хвилин. Одночасно з масажем вимені нетелей привчають до доїльних апаратів. В умовах прив’язного утримання доїльний апарат, що працює вхолосту, ставлять біля передніх ніг тварини і при цьому роблять масаж. Застосування цього заходу прискорює звикання первісток до машинного доїння в 2-3 рази.

ОБІГРІВ ЛАМПОЮ РОЗЖАРЮВАННЯ. Теплову лампу з відбивачем потужністю 400 Вт встановлюють на відстані 40 см від вимені. Поверхню вимені прогрівають до 45-47 градусів. Спочатку праворуч, потім ліворуч і позаду. Тривалість – 4 хвилини, періодичність – двічі на день. Захід сприяє кращому розвитку молочної залози за рахунок посилення кровообігу в ній. Тривалість підготовки вимені при ручному масажі, пневмомасажі або обігріві лампою розжарювання повинна бути не менше 60 днів і закінчуватися за 15-20 днів до отелення або за перших ознак набряку вим’я.

Світлана ЄВТУШЕНКО

21.04.2017

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.