Коров’яче щастя: Вівальді та чухання спинки

Ось що потрібно насправді коровам!..

Що потрібно звичайній корові для щастя?

Ситно поїсти-попити та вчасно звільнитися від молока, скажете ви, і будете по-своєму праві. Утім, американські фермери пішли далі: вони вважають, що щаслива корова – це та, що відчуває естетичну насолоду від життя. Їй подобається слухати музику та ходити на розслаблювальний масаж, дивитися телевізор та чухати спинку об спеціальну щітку. Щоправда, таке коров’яче задоволення не з дешевих: наприклад, один сеанс масажу, зроблений ветеринаром, обійдеться в 75 доларів.

Економ-варіант - щітка для чухання, встановлена в стійлах. Варто корові підійти до цього обладнання, як воно починає рухатися, надаючи тварині задоволення. Щодо музики, то американські дослідження довели: найбільше бурьонкам подобається класика. А от надалі смаки розходяться. Одні корівки краще дояться від спокійну або навіть сумну мелодію, інші віддають перевагу бравурним маршам чи веселим ритмам. США – не єдина країна у світі, де практикують музичні розваги для худоби.

Так, у Німеччині оркестр Дортмудської філармонії виїхав на одну з місцевих ферм, де виступив із новою програмою. Слухачами стали 180 місцевих жительок із рогами та хвостами. Як запевняють свідки цього дійства, жодна корова не зрушила з місця, поки звучала музика. Далі їм просто вмикали звукозапис концерту. І надої дійсно зросли! Кращими стали якість і смак «музичного» молока, що підтвердили результати кількох експериментів із дегустаторами.

У Росії – інша цікавинка, пов’язана з телевізорами. Оскільки далеко не всіх тварин випасають, їм стали вмикати картинки із зображеннями мальовничих луків. Дивлячись на приємне зображення, корова краще почувається та, відповідно, краще доїться. А ось білоруси практикують роботів на фермах. Раз на дві години автоматичний фермер подає корми та воду, кличе «до столу», миє та масажує вим’я, доїть. Причому корови самі вирішують, коли їм час віддавати молочко. І все це – під різноманітну музику. Найчастіше просто вмикають радіо, щоб не зациклюватись на однотипних ритмах. Як бачимо, рогаті годувальниці стають усе ближче до своїх господарів. Утім, перед тим, як радувати свою худобу рок-концертом чи саморобною авточухалкою, тричі подумайте, чи не налякаєте ви її до смерті. Усе ж таки більшість тварин – консерватори, які довго звикають до всього нового.

Наталія ФЕДОРОВА

14.04.2017

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.