Податкова надіслала листа...

Другий пай?.. Сплатіть податок!

2015 року через суд переписав на себе пай невістки. Отримую з нього орендну плату. І все нібито добре, але цьогоріч податкова надіслала листа, за яким я повинен сплатити за землю податок. Чому за пай матері, який я переписав не себе десять років тому, ніхто нічого не вимагає, а тут треба сплачувати? Степан Дідух, Хмельницька обл.

Відповідно до положень пункту 270.1.2 статті 270 Податкового кодексу України, об’єктами оподаткування земельним податком є земельні ділянки (паї), які перебувають у власності. Статтею 281 Податкового кодексу передбачені пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб. Зокрема, згідно з пунктом 281.1 вказаної статті, від сплати податку звільняються: інваліди першої і другої груп; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб пунктом 281.1 цієї статті, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм: для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари. Таким чином, якщо ви належите до однієї з вказаних вище категорій осіб, які мають право на податкову пільгу у вигляді звільнення від сплати податку на землю, і розмір маминого паю не перевищує 2 гектарів, то зобов’язання зі сплати земельного податку вам обґрунтовано не встановлювалися. Отриманий у власність другий пай зобов’язує сплачувати земельний податок.

Наталія КРУЧОК, юрист

31.03.2017

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.