Водонагрівач із пластикових пляшок

Усе геніальне - просто!

Інженери з далекої аргентинської провінції Тукуман розробили простий і дешевий сонячний водонагрівач, застосувавши кілька десятків пластикових пляшок

Докладна інструкція, яку вони склали, стала дуже популярною і її використали тисячі людей із різних куточків іспаномовного світу. Тепер ця технологія відома і в Україні. Пристрій абсолютно вільно забезпечує 80 літрами теплої води сім’ю з 4 чоловік. І все, що вам знадобиться для цього, – пластикові пляшки, шланг і рулон тефлону. Ну, ще й… не криві руки.

1. Зберіть 30 м’яких одноразових пляшок на 1-1,5 літра і зніміть етикетку.

2. Придбайте в магазині 12 м шланга для поливу чорного кольору (саме чорного!), 2 см у діаметрі; 8 Т-подібних перехідників і два коліна; рулон тефлону; два кульових крана 2 см у діаметрі.

3. В основі кожної пляшки зробіть отвори діаметром, рівним горлечку. Можна дрилем, можна розпеченою викруткою.

4. Нанизуйте пляшки на шланг так, щоб на один ряд доводилося по 6 штук. Таким чином вийде 5 рядів, на кожен ряд піде по 2 метри шланга.

5. З’єднайте шланги Т-подібними перехідниками. 6. Викладіть усю конструкцію в утеплену пінопластом коробку і з’єднайте патрубками з бочкою ємністю 80 л. Для кращого теплового ефекту можете застелити коробку фольгою. А пластикові пляшки доречно покрити чорною матовою фарбою з балончика.

7. Виставте колектор під кутом 45 градусів на південному боці даху. Для вітрозахисту можна прикрити колектор склом або прозорим полікарбонатом.

8. Наливайте воду і запускайте систему. Уже через 15 хвилин вода в трубках нагріється до температури 45-50 градусів і почне циркулювати по принципу термосифона. Для зберігання теплої води ви можете використовувати 200-літрову бочку, яку варто утеплити.

Юрій БУРМІСТРОВ, інженер

31.03.2017

Зображення: 

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.