Перехід на літній час 2017: коли українці переведуть годинники

Цієї неділі будемо спати на одну годину менше

Переведення годинника на літній час 2017 в Україні відбудеться в кінці березня

З приходом весни все більш актуальним стає питання, коли відбудеться переведення годинників на літній час 2017. Україна, як і багато інших і країн світу, перейде на літній режим часу в останні вихідні березня. Коли і о котрій стрілки годинника необхідно перевести на годину вперед і як простіше адаптуватися до зміни часу, розповість Styler.

Переведення годинника на літній час в 2017 році В Україні, згідно з постановою Кабінету Міністрів № 509 від 1996р. "Про порядок обчислення часу", щорічний перехід на літній час здійснюється в останню неділю березня. У 2017 році переведення стрілок годинника на одну годину вперед відбудеться о 03:00 26 березня. На даний момент в Україні діє стандартний час, званий "зимовим", встановлений о 04:00 30 жовтня 2016 року.

Історія переведення годинників

Перехід на літній час був запропонований з метою більш раціонального використання світлого часу доби і для економії енергоресурсів. Практика переведення годинників йде глибоко в минуле. Ще древні римляни використовували різні часові шкали для різних пір року, в залежності від тривалості світлового дня.

В кінці 18-го століття переходити на літній час запропонував Бенджамін Франклін, а в 1916 році Німеччина стала першою європейською країною, яка навесні перевела стрілки годинника. У наступному році до неї приєдналася Англія та інші країни Європи. Республіки в складі СРСР почали практикувати щорічну зміну літнього та зимового часу з 1981 році. На території Української РСР перший перехід на літній час відбувся 1 квітня 1981 року. В незалежній Україні переведення стрілок годинника здійснюється два рази на рік, починаючи з 1992 року. Восени 2011-го. урядом України було прийнято рішення про скасування сезонного часу і встановлення постійного часу часового поясу UTC + 2. Останнє переведення стрілок повинно було відбутися в жовтні 2012 року, проте рішення Верховної Ради було скасовано, і на даний момент ми живемо за старими правилами: влітку різниця з часом за Гринвічем складає +3 години, а взимку +2 години.

Реакція організму на зміну часового режиму і як до цього адаптуватися

При переведенні стрілок годинника на годину вперед ритм життя багатьох людей збивається. У перші дні відчувається дискомфорт, порушується режим сну і погіршується самопочуття. Експерти рекомендують поступово звикати до зміни часу. Позитивним моментом при переведенні стрілок годинника є те, що зміна часу відбувається у вихідні дні. Це допомагає хоча б трохи зменшити стрес для огранізму.

Вже цієї неділі спати доведеться на годину менше, адже 26 березня відбудеться перехід на літній час 2017. Україна переведе стрілки годинника вперед на одну годину рівно о 03:00. Щоб мінімізувати негативний вплив часового зсуву на організм, медики рекомендують почати готуватися до цього заздалегідь. За кілька днів до переведення годинників і в перші тижні після переходу на літній час бажано лягати спати на 1-1,5 години раніше звичайного, багато гуляти на свіжому повітрі, дотримуватися здорового харчування і вживати більше вітамінів. Також слід обмежити в раціоні кількість кави і чорного чаю, виключити алкоголль. Це допоможе швидше адаптуватися і втягнутися в новий режим дня.

styler.rbc.ua

24.03.2017

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.