Які продукти подорожчають на Великдень

Ціни, на жаль, не радуватимуть...

Вже зовсім скоро, 16 квітня, православні українці святкуватимуть Великдень

"Сегодня" дізналася, як відреагують на свято ціни на основні продукти і яких "підступів" чекати від магазинів

М'ясо і Ко

Продовольчі експерти у своєму прогнозі цін розійшлися. Так, директор української торговельної асоціації Ігор Кишко вважає, що Великдень ніяк не вплине на вартість продуктів у торговельних мережах і великих магазинах. Він вважає, що, плануючи свій бюджет на 16 квітня, українці сміливо можуть орієнтуватися на нинішні ціни.

- Єдине виключення — ринки і базари. Там буде збільшення, але в яких масштабах, зараз сказати складно, — додав Кишко.

Однак економіст Олександр Охріменко каже, що без подорожчання, наприклад м'яса, не обійтися.

- Ближче до свята підніметься в ціні свинина — залежно від її якості на 5-20 грн і коштуватиме 85-140 грн за кілограм. М'ясо птиці залишиться на нинішньому рівні — зростання цін йде в основному через підвищений попит, а, наприклад, курятину українці до свята купують не так активно, — говорить експерт.

Відзначимо, що ціна на свинину в магазинах сьогодні коливається в межах 80-120 грн за кілограм, а на курку — від 40 до 75 грн. У свою чергу директор української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко вважає, що не зміниться ціна і на яловичину, вартість якої зараз у великих магазинах становить 85-170 грн за кг. Він підкреслює:

- Сьогодні на цей вид м'яса ціна і так досягла свого максимуму, і при її підвищенні попит впаде зовсім.

Нарешті, Дорошенко вважає, що не подорожчають і ковбаси з салом. Борошно і яйця Дорошенко додає, що в найближчі тижні не варто чекати зростання цін на борошно — воно, за його словами, стабільне у всі періоди.

- Якщо говорити про яйця, то тут основним двигуном буде саме попит на внутрішньому ринку. Ціна на них буде до середини квітня стабільно збільшуватися, і сьогодні можна говорити про зростання на 10%. Але знову ж, це Великдень, і можна очікувати будь-яких сюрпризів, — говорить аналітик Української аграрної асоціації Дмитро Дейна.

Охріменко в свою чергу не виключає подорожчання і на 20%. Таким чином, десяток яєць, який сьогодні коштує близько 14 грн, на Великдень обійдеться в 16-17 грн. Овочі і вино Найбільш суперечлива ситуація склалася з овочами. Дорошенко наголошує, що їх вартість до свята не має відношення і залежить більше від сезонності.

- Ближче до літа запаси овочів на складах закінчуються, і це позначиться на вартості. Картопля і морква можуть трохи зрости — на 5-10%. А ось тепличні овочі будуть падати в ціні через потепління. Все почнеться з цибулі, потім з'явиться нормальна ціна на редиску, огірки і помідори. В цілому вони подешевшають на 10-15%, — прогнозує Охріменко.

Тобто якщо сьогодні кілограм картоплі обійдеться в 6,5 грн, то до Великодня ця цифра підніметься до 7 грн. Ближче до свята буде вигідно купити помідори (вони сьогодні коштують близько 43 грн, а подешевшають до 39) і огірки, ціна на які впаде з 50 грн до 44-45.

- Якщо говорити, що до свята ще може подорожчати, — в магазинах з'явиться більше кагору, і ціна на нього зросте. А от на інші вина зараз велика пропозиція, багато імпортного продукту, і ціна на нього навряд чи зміниться, — резюмує Дорошенко.

При цьому експерти зійшлися на думці, що ціна на кагор навряд чи підвищиться більше ніж на 1-2 грн, і коштуватиме до 67 грн за пляшку. Перевірка яєць і акції з підступом Антимонопольний комітет України напередодні Великодня почав дослідження ринку яєць. За словами представника АМКУ Ігоря Кустовського, вже зараз зрозуміло, що у формуванні святкової ціни на цей товар є монопольні ознаки, і його відомство надалі буде перевіряти ціноутворення на справедливість. У свою чергу голова всеукраїнської громадської організації "Союз споживачів України" Максим Несмеянов розповів нам про можливі "підступи", до яких можуть вдатися великі магазини в переддень свята. Так, він нагадав про класичну схему, коли супермаркети підвищують ціну на популярні в свята продукти, а за день-два до самого торжества влаштовують "акції".

- Покупець все одно відчуває себе обдуреним, тому що навіть ці акційні ціни вище звичайних. Крім того, оскільки товар перед великими святами продається не особливо активно — люди бережуть гроші до Великодня, — він залишається лежати на прилавках. Викинути його — зазнати втрати. І тому нечисті на руку магазини намагаються притримати товар до великих свят, а потім акуратно його розподілити серед свіжих продуктів, — відзначає він.

agronews.ua

23.03.2017

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.