Селяни гуртуються для протидії планам МХП

Курятину їсти - не одне і те саме, що жити біля птахофабрики...

Мешканці чотирьох сіл у Тульчинському районі Вінницької області прийняли рішення створити організаційний комітет протидії будівництву нових об’єктів ТОВ “Вінницька птахофабрика”, що входить до групи компаній “Миронівський хлібопродукт”, на території району з метою недопущення екологічної катастрофи. Таке рішення було прийнято 24 лютого, під час мітингу біля будівлі Тульчинської районної адміністрації проти планів будівництва нових об’єктів. Учасники мітингу висловили свою стурбованість з приводу планів МХП по будівництву нових об’єктів птахофабрики у їхньому регіоні. Мітингарі тримали плакати з написами “Курятники — геть, чисте повітря та вода — так!”, “Ні другому Чорнобилю!” тощо. Всього у мітингу прийняло участь близько 50 людей із Тульчина та сіл району: Клебань, Білоусівка, Маньківка, Заозерне.

- Ми вимагаємо, аби не було допущена побудова небезпечного виробництва, яким є вирощування курей в таких маштабах, на території Білоусівської, Клебанської, Михайлівської, Заозерненської селищних рад, – зазначила учасниця мітингу, мешканка села Заозерне Оксана Базилюк.

В ході сьогоднішнього мітингу представниками громад було також прийнято рішення звернутись до Вінницької ОДА та прокуратури з приводу екологічної загрози будівництва нових об’єктів МХП в районі. Мова йдеться про подвоєння потужностей “Миронівського хлібопродукту” у Вінницькій області, зокрема побудову 9 нових бригад по вирощуванню птиці у Тульчинському та Тростянецькому районах. На сьогодні у цих районах вже функціонують 12 зон вирощування (бригад), що виростили у 2015 році майже 156 млн голів птиці, більшістю на експорт. Загалом, “Вінницька птахофабрика” вже зараз є найбільшим в Європі виробником птиці. Населення відчуває впливи від працюючих об’єктів “Вінницької птахофабрики”, тому що вони розташовані досить близько та щільно до населених пунктів.

Треба пам’ятати, що об’єкти тваринництва є джерелами забруднення повітря аміаком, метаном, закисом азоту, а грунти та вода забруднюються відходами життєдіяльності тварин. Тим більше, що поруч знаходиться Ладижинська ТЕС – основний забруднювач Вінницької області, за якою другу позицію у 2015 році по забрудненню повітря зайняла “Вінницька птахофабрика”.

- Перед побудовою нових потужностей необхідно належним чином провести оцінку сукупних впливів всіх існуючих та запланованих до побудови об’єктів – це краща практика на сьогодні. Про це ми говоримо компанії та міжнародним фінансовим кредиторам МХП, вимог яких вони мають дотримуватись, – говорить Владлена Марцинкевич з Національного екологічного центру України.

Нагадаємо, це вже другий за останній тиждень виступ громадськості проти планів розширення підприємств “Миронівського хлібопродукту” у Вінницькій та Черкаській областях. Мешканці Чигиринщини 22 лютого пікетували у Києві центральний офіс “Миронівського хлібопродукту”, вимагаючи відмовитись від планів розширення МХП на землях Чигиринського району Черкаської області.

necu.org.ua

27.02.2017

 

Зображення: 

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.