Черкащани протестують проти нових курятників

Raceve 1.jpg

Жителі Чигиринського району Черкащини пікетували у Києві центральний офіс “Миронівського хлібопродукту” (МХП), вимагаючи відмовитись від планів розширення виробничих потужностей на землях їхнього району.

Люди вважають, що заплановане у цьому регіоні будівництво пташників матиме негативний вплив на навколишнє середовище та сумнівні вигоди для місцевих жителів, фактично обмежуючи діяльність малого фермерства та розвиток туризму у “колисці” українського козацтва. Всього у пікеті взяло участь більше 70 учасників.

“Чисельні звернення громади до всіх рівнів влади, включно із Президентом із своїми застереженнями вже важко порахувати. На жаль, вони не отримують належної уваги”, - говорить Ніна Мартиновська, депутат сільської ради села Рацеве.

Розмови про будівництво на Чигиринщині об’єктів МХП йшли з 2015 року – у місцевій пресі та під час відвідування представниками компанії села Рацевого (Чигиринський р-н, Черкаська область), де планується будівництво нових потужностей.

“У Черкаській області вже є безліч об’єктів з вирощування бройлерів. Наша громада їздила у інші райони області, щоб побачити на власні очі наслідки діяльності таких підприємств - сморід, пониження рівня води у колодязях, буртування посліду на полях та лісосмугах, розбиті дороги - ось що ми побачили, це кардинально змінило нашу думку” - каже учасник пікету, житель села Рацеве Михайло Погорішній.

Про небажання бачити курники жителі району неодноразово заявляли представникам компанії на зустрічах. Тим не менше, дочірнє підприємство “Миронівського хлібопродукту” - «Перемога нова» оприлюднило у листопаді 2016 року Заяву про наміри будівництва бригад з вирощування птиці в адміністративних межах села Рацеве.

Під час проведення пікету під офісом “Миронівського хлібопродукту” з активістами зустрілись спеціалісти МХП по зв’язках з громадськістю та екології. Проте дана зустріч, за словами активістів, не дала бажаних результатів.

“Зустріч підтвердила, що наші перестороги небезпідставні - є впливи, серед яких, зокрема, шкідливі викиди у повітря, що будуть вітром відноситись на селом. І сказали, що будуть продовжувати розробку документації, а громада має й далі гуртуватись, готуватись до нових слухань і відстоювати свою думку,” - говорить одна з активістів та депутат сільради Ніна Мартиновська.

23 червня 2016 року була жорстоко побита та потрапила до лікарні зі струсом мозку Ніна Мартиновська.

Дочірнє підприємство “Миронівського хлібопродукту” - «ДП Перемога нова» оголосило у листопаді 2016 року наміри будівництва бригад з вирощування батьківського поголів’я птиці в адміністративних межах Рацівської сільради.

Йдеться про будівництво та експлуатацію об’єктів підвищеної небезпеки - 9 майданчиків-бригад з вирощування більше мільйона курей на обмеженій території одночасно. НЕЦУ надсилало коментарі до попередньої оцінки впливу на навколишнє середовище всім відповідальним за прийняття рішення сторонам, зокрема, “Миронівському хлібопродукту” та міжнародним фінансовим установам, що його кредитують.

Акції протесту почалися у Рацевому у червні минулого року. 23 червня у селі жорстоко побили депутата місцевої сільської ради Ніну Мартиновську. А вже наступного дня розлючені чигиринці оточили приміщення РДА та місцевої поліції. Люди вимагали негайно покарати сільську голову Ларису Постригань та створену нібито нею “злочинну групу”, яка з погрозами і побиттями діє від імені “Нашої Ряби” у Рацевому, а 3 червня, під час проведення зібрання селян, ця група напала на мешканців села.

Тоді протестувальники направили телеграму до Генеральної прокуратури, до Президента України з вимогою негайно звільнити голову РДА Клименка, котрий, на їхню думку, розпалює у районі громадянський конфлікт, відкрито лобіюючи інтереси “Ряби”.

Письмово запрошені міський голова Степан Буханець, а також очільниця районної ради Валентина Алєксєєвець не прийшли до більше півтисячі чигиринців та гостей з “ощасливлених” курниками Канівського, Черкаського районів, з інших місць області та країни, що зібралися в центрі міста. Голову РДА Володимира Клименка не запрошували, оскільки, на думку громадськості, він, а також з ним прикомандирована свита помічників, якраз і лобіюють варіант будівництва курників на історичній землі.

dzvin.news, necu.org.ua

23.02.2017

Зображення: 

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.