Селян "пресують" низькою ціною на молоко

moloko ciny opt 2.png

Закупівельні ціни на молоко від населення знизилися на 25%. З початку року на урядову гарячу лінію та до обласного контактного центру Cумщини надійшло 21 звернення громадян зі скаргами на низьку закупівельну ціну на молоко, дев'ять з них - від жителів Буринщини.

Поступове зниження цін фіксують навесні, проте цьогоріч з 15 січня закупівельна вартість молока стрімко знизилася з 5 грн/кг до 4 грн. Така ситуація для січня є незрозумілою, адже відбулося зниження відразу на 25%.

У свою чергу представники молокозаводів пояснили це зростанням транспортних затрат, незручною логістикою, невеликими об'ємами закупівель у населення, зменшенням попиту на готову продукцію та зниженням цін на неї.

Заступник голови облдержадміністрації Микола Подопригора зазначив, що в області щодня на переробку реалізується 728 тонн молока, із яких 330 тонн – від населення, тобто половину продукції молокозаводи отримують від особистих селянських господарств.

Як прокоментував голова Сумського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Євген Касьян, вони розглядають ті випадки, коли пропозиція перебуває на мінімумі і одночасно з десяток суб'єктів господарювання, які закуповують молоко, вдаються до мовчазної погодженої поведінки і знижують ціну до певного рівня.

Відтак вбачаються ознаки порушення антиконкурентних узгоджених дій, а отже є всі підстави для дослідження цього питання. Після ретельного збору доказів будуть ухвалені рішення і притягнути до відповідальності суб'єкти господарювання, відповідальні за цю ситуацію.

depo.ua
9.02.2017

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.