6 центрів онкологічної діагностики отримала Львівщина

onko centr.jpg

Сучасну онкодіагностику відтепер можна пройти у районній лікарні, не обов’язково їхати для обстеження на рак в обласний центр.

Вже з весни це можна буде зробити і в Стрию, Червонограді, Самборі та Дрогобичі у Львівській обл. На базі тамтешніх районних лікарень створюють спеціальні скринінгові центри. Сучасне обладнання для них закуповують за кошти Світового банку, завдяки якому програма профілактики онкозахворювань на Львівщині отримала рекордне фінансування.

«Кабінет вже готовий, щоби поставити цифровий кальпоскоп для того, щоби лікар-гінеколог міг оглядати жінок. Апарат, який ми маємо отримати ось-ось, ну це буде на рівні світових стандартів», ― розповідає завідувач онковідділення Червоноградської лікарні Ігор Тимняк, показуючи гінекологічний кабінет.

Старим кольпоскопом вже навіть не користуються. Лікарі жартують: багато років оглядають жінок радше на око. Щоправда, зараз прийому немає, бо гінеколог на операції.

Онковідділення Червоноградської лікарні ― єдине таке в області, окрім львівського онкоцентру. Тут проводять складні операції та променеву терапію. А от з найважливішим для лікування ―ранньою діагностикою ракових утворень ― велика халепа. Такий-сякий радянський мамограф давно вийшов з ладу.

«Він був ще пересувний. Якість того мамографа, звичайно, залишала бажати кращого, але вже років десять, як він не працює. Тому жінки з Червонограда їздять у Луцьк, Львів чи Нововолинськ на обстеження грудних залоз. І таке велике місто, на жаль, було без обстежень таких», ― наголошує лікар променевої терапії Червоноградської лікарні Іван Лозинський.

Новий кольпоскоп, мамограф та УЗД-апарат у лікарні чекають до весни. А наразі не можуть натішитися потужним мікроскопом для цитологічних досліджень.

«На попередньому мікроскопі, яким ми користувалися, по-перше, дуже маленька картинка. Деякі поля ти просто не побачиш. Наприклад, там одне поле зору поміщається, а на новому аж п’ять», ― ділиться враженнями лікар-цитолог Червоноградської лікарні Надія Романчук.

Нове обладнання Червоноградській лікарні закупили за кошти Світового банку. Тут утворили так званий скринінговий центр. Таких в області загалом буде шість.

«Це є Львів, Дрогобич, Червоноград, Самбір і Стрий. У цих центрах буде весь необхідний комплекс для діагностики онкогінекологічної сфери у жінок і раку молочної залози. Обладнання вже завозять», ― пояснює в.о. директора обласного департаменту охорони здоров'я Ірина Микичак.

За цим проектом Львівщина отримала 95 млн грн. Не у таких масштабах, як скринінгові центри, але нове обладнання отримають чи не всі районні лікарні. Крім того, має бути створена єдина електронна база онкохворих.

zaxid.net
9.02.2017

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.