АЧС стала економічною зброєю

pigs ACS 2.jpg

Родина Василя та Оксани Маруняк із села Вищеольчедаїв на Вінниччині були змушені знищити у власному господарстві три десятки свиней. Ветеринари сказали, що в тварин виявили африканську чуму.

Проте пізніше надійшли лабораторні аналізи, де діагноз не був підтверджений. Тобто господарі даремно знищили свиней, яких могли продати на 60 тис. грн.

Власник тварин ледве не наклав на себе руки. Так він себе настільки картав, що це він викликав ветеринарів на допомогу, але опинився в пастці непрофесійності.

Велике господарство наживали десятки років, вкладали шалені гроші й сили. Коли найстарша свиноматка, а потім і підсвинок занедужали й померли, чесні господарі покликали ветеринарів, щоби застерегтися від африканської чуми. Без жодних експертиз ті наказали рубати та спалювати тварин. У паніці та під тиском люди порізали усе, що було. А за кілька днів дізналися, що лабораторно чума не підтвердилася. Це було звичайне отруєння.

Маруняки написали заяву до поліції. І з нетерпінням чекатимуть суду. Удома в них троє дітей. І ці гроші - єдиний спосіб вижити. Та проблема в тому, що такі хиби горе-ветеринарів призвели до гірших наслідків. Відсутність компенсацій для чесних селян означатиме, що справжню чуму у своїх свиней люди почали приховувати. Вже після від'їзду знімальної групи сусід Оксани сам вивіз за село хворих свиней і не утилізував їх. І тепер без свиней лишиться іще одне село.

Ця чума для багатьох власників свиней в Україні нині вже не стільки хвороба, скільки економічна війна. Її бояться у всьому світі. Україна вже має величезні збитки від одного повідомлення про виявлення цього мору. Йдеться про цілу галузь, про робочі місця, про хліб насущний і особисті трагедії.

В Україні чума почала рости за геометричною прогресією. У 2014 році - 16 випадків, 2015 - 40. А торік - 89 випадків. Від української свинини вже відмовилися 5 країн. Торік країна заробила на експорті у 10 разів менше, ніж у 2015 році. Збитки од чуми великі промислові комплекси рахують мільйонами.

tsn.ua
8.02.2017

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.