Дітей з далеких сіл возитимуть до стоматолога

Stomatologia Sumy oblast 1.jpg

Кролевецька районна лікарня отримала сучасний дитячий стоматологічний кабінет, а Тур`янська сільська рада тепер має такий необхідний транспорт для підвезення школярів із віддалених сіл. Все це - допомога від благодійного фонду “Технологія”.

Якою може бути медицина у прикордонному райцентрі? Як добираються діти до школи, що за сім кілометрів від дому? Про все це дізнавалися, відвідавши Краснопільську районну лікарню та поспілкувавшись із сільським головою с. Тур`я. Екскурсія добрими справами благодійного фонду “Технологія” виявилася змістовною, приємною і позитивною.

Перший поверх одного із корпусів районної лікарні відведено під стоматологічну поліклініку, де лікуються і дорослі, і діти, де надають хірургічну допомогу чи протезують. Спектр послуг тут доволі широкий, а от з обладнанням до певного часу були дійсно серйозні проблеми.

Вже чотири роки лікар-стоматолог Ірина Коротка лікує маленьких мешканців Краснопілля та сіл Краснопільського району. А це майже 5 тисяч діточок. Потрапила вона сюди із Західної України, бо поїхала за чоловіком-військовим. Облаштовуватися у райцентрі довелося не тільки у новому домі, а й на новому робочому місці. Обладнання, яке Ірина Павлівна отримала у стоматологічному кабінеті, вже дуже сильно застаріло, а купити нове лікарня просто не мала змоги. Тому молода лікарка привезла власну стоматологічну установку, яка не була надсучасною, але все ж могла більш якісно пролікувати маленькі зубки. Обладнання 90-х років — все, що могли дозволити у районній лікарні. Тільки у 2016 році, який оголосили роком медичної галузі, краснопільські стоматологи отримали дарунок — нове обладнання для стоматологічного кабінету для дорослих, профінансоване з обласного бюджету.

“Вся справа у тому, що дитячий кабінет тоді ще був у більш-менш задовільному стані, а от обладнання 60-х років для дорослих просто не могло вже виконувати своїх функцій і не витримувало жодної критики. Тому його взялися замінювати першим”, - пояснює головний лікар Краснопільської районної лікарні Евген Івахненко.

Маленьким пацієнтам не довелося довго чекати, бо своє вагоме плече підтримки підставив благодійний фонд “Технологія”, і вже у грудні 2016 року малюкам облаштували сучасний кабінет, покращили сервіс для дітей та настрій лікарям. Якщо ви колись боялися стоматологів, ви просто не лікувалися у Краснопільсьій районній лікарні! Тепер так з гордістю може сказати кожен маленький пацієнт новенького стоматологічного кабінету. Світла кімната з яскравими малюнками на стіні, привітний і усміхнений лікар, зручненьке кріселко налаштовують на відпочинок, а не на лікування. Пацієнтів відтепер у лікаря побільшало. Малеча приходить до неї прийом і не боїться. “Наша вдячність за нове обладнання для дитячого кабінету безмежна. Сьогодні ми працюємо з надсучасним профільним дитячим обладнанням. Маленьке крісло зручне для діточок, інструменти проходять якісно обробку у спеціальних установках тут же у кабінеті, лікувати зубки стало зручніше. Ми можемо швидше обслуговувати діточок, вони й самі вже не так бояться, бо навіть ті свердла, які має нова установка, менше шкодять маленьким зубкам і спричиняють менше болю. А це дуже важливо”, - говорить дитячий лікар-стоматолог Ірина Коротка.

Окрім стоматологічної установки, дитячий стоматологічний кабінет отримав нове обладнання для кварцування кімнати, обробки інструментів та зберігання матеріалів, спеціалізовані меблі, десять наборів стоматологічного інструменту. Якщо ж допомагати, то робити це якісно.

Ще один приємний подарунок отримали мешканці Тур`янівської сільської ради, а це чотири прикордонні села.

Проблема у тому, що чим далі ти від райцентру, обласного центру, то менше уваги і фінансування отримує громада. А тим паче, що села сьогодні вимирають і мешканці потихеньку залишають їх. “Якщо говорити про нашу сільраду, то половина наших сіл занепадають, молоді не залишилося майже, - говорить сільський голова Людмила Гуцал. - Цієї ж осені життя нашого села активізувалося. Все тому, що у нас з`явилася агрофірма «Тур`янівська», яке не просто орендує землі, а вкладає кошти у розвиток села. Ми отримали допомогу в організації свята села. Певно, з таким розмахом ми це свято ще ніколи не святкували”.

Найголовнішим подарунком для селян став новенький транспорт. Невеличка газель змогла вирішити найболючіше питання для діточок сільради — підвезення школярів із віддалених сіл. Семеро діточок мали кожного дня долати сім кілометрів на автомобілі, який просто розвалювався на зруйнованих сільських дорогах. “Тепер ця проблема вирішена, і ми маємо зручний мікроавтобус, який кожного дня забирає тих діточок. А головне легкість, з якою благодійний фонд “Технологія” відреагував на наше прохання. Тільки так добрі справи і робляться. Ми дуже вдячні їм за такий щедрий подарунок. Оскільки не тільки школярі мають тепер новий зручний транспорт. Ми можемо підвозити наших пенсіонерів, забезпечувати наші віддалені села провізією. Автомобіль для прикордонного села - то велика підтримка”, - зазначила сільський голова.

vsisumy.com

Зображення: 

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.