Cмажені тости і картопля спричиняють рак

toast bread.jpg

Експерти Агентства з харчових стандартів (FSA) Великобританії попереджають, що хліб і картоплю потрібно смажити до утворення золотистої, а не коричневої скоринки, щоб уникнути споживання акриламіду, який може викликати рак.

Акриламід виробляється в тому випадку, коли крахмалевмісні продукти смажаться в тостері, на сковороді або на грилі протягом дуже довгого часу або при дуже високій температурі.

Найвищі рівні вмісту акриламіду були зафіксовані в продуктах з високим вмістом крохмалю (хліб, картопля, крупи, пироги, кава), які готувалися при температурі понад 120 градусів Цельсія.

Якщо хліб присмажується в тостері, то чим темніше колір його кірки, тим більше в тості акриламіду, попереджають вчені.

Досліди на тваринах показали, що акриламід пошкоджує ДНК і викликає ракові пухлини, проте вчені поки не можуть з упевненістю сказати, що на людину ця речовина робить аналогічний вплив.

При цьому фахівці FSA побоюються, що в середньому сучасна людина споживає занадто велику кількість акриламіду, і рекомендують дотримуватися здорової дієти.

Акриламід також міститься в тютюновому димі, тому курці споживають його в три-чотири рази більше, ніж люди, які не палять.

FSA також не рекомендує зберігати картоплю в холодильнику, так як при низьких температурах в ній підвищується рівень цукру, що потенційно може призвести до зростання вироблення акриламіду при приготуванні страв.

liga.net
23.01.2017

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.