Бюджетникам урізають зарплати - замість підвищення

income zarplata budget.jpg

Підвищення мінімальної зарплати в Україні стало імітацією, оскільки працівникам бюджетної сфери урізують зарплати, скасовуючи доплати і премії, а бізнес йде в тінь. Таку думку висловив керівник Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

«З самого початку було зрозуміло, що це не реформа, а піар-хід. Реально Гройсман ніякі реформи робити не збирається і просто робить імітацію. В даному випадку підвищення «мінімалки» - це імітація», - зазначив експерт.

За його словами, після підвищення мінімальної зарплати уряд «прив'язав» зарплати в бюджетному секторі до прожиткового мінімуму. Таким чином, оклад в бюджетній сфері став дорівнювати двом тисячам грн (раніше було 1600 грн).
Передбачається, що понад оклад працівники бюджетної сфери отримуватимуть надбавки, премії тощо. «Або не будуть», - зазначив Охріменко.

У той же час, він уточнив, що підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн обов'язково для приватного бізнесу, що неминуче призведе до його ще більшої тінізації. А керівництво Одеського національного університету ім. Мечникова прийняло рішення зменшити на 50% розмір доплат: за наукові ступені докторів і кандидатів наук і за вчені звання професорів і доцентів.

golos.ua
23.01.2017

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.