Упродовж зими «тане»

До зберігання дров Олександр підійшов творчо

Інженерну конструкцію жителя містечка Камінь-Каширський, що на Волині, Олександра Тарана видно здалеку

Башту, яка «виросла» у нього на городі, сусіди жартома називають блокпостом. Хоч насправді ґазда просто вирішив таким чином складати соснові та ялинкові обрізи, три машини яких привезли з роботи дружини.

– Щоб зекономити місце, – уточнює він. – До речі, усередину башти може вміститися ще дві машини дров. Зверху зробив дах із клейонки. Завдяки круглій формі вітер звідусіль обвіває дрова й вони ніколи не відсирівають.

Конструкція має подвійні стіни, тож негода їй не страшна. Ще мене запитують, чи багато цвяхів я витратив під час роботи, і дуже дивуються, коли кажу, що не забив жодного. Господар розповідає, що цього запасу дров йому вистачить на зиму, ще й залишиться. У машині майже сім тисяч обрізків. Для того, аби обігріти домівку в сильні морози, потрібно 110-120 на день. Коли ж надворі відлига, достатньо 50-60. Майже в кожного, хто бачить башту, виникає ще одне логічне запитання: як із неї витягати дрова? Господар дає відповідь і на нього:

– Поставити домкрат, трішки підняти стіну й набрати. А тоді з другого, третього, четвертого боку. Усе перевірено, нічого не завалюється, лише згодом башта стане трохи нижчою.

Семен ЄГОРОВ

16.01.2017

 

 

Зображення: 

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.