Пакети робитимуть з панцирів креветок

Пакети, виготовлені за допомогою креветок, допоможуть зберегти екологію

Команда біоінженерів з Університету Ноттінгема і Університету Ніл в Єгипті пропонує виробляти пакети з панцирів креветок як замінника звичайних пластикових пакетів.

Таким чином можна знизити негативне навантаження на навколишнє середовище і збільшити термін зберігання продуктів харчування. "Використання розкладаного біополімеру з креветок призведе до зниження викидів вуглекислого газу і зниження харчових і пакувальних відходів, які накопичуються на вулицях або звалищах. Це також може зробити експорт більш прийнятним для іноземного ринку", - говорить доктор Нікола Еверітт з Інженерного факультету в Ноттінгемі, який веде наукове дослідження. Метою дослідження є створення нанокомпозитних матеріалів, біополімерів, придатних для заміни пластику. Щоб вирішити все-таки проблему пластикових пакетів, дослідницька група звернула увагу на хітозан.

Хітозан виготовляється з панцирів креветок, які були оброблені кислотою для видалення карбонатів кальцію, потім, для додання полімеру бавовняного виду, його обробляють лугом. Хітозан вже знаходить своє застосування в харчовій, пакувальної та медичної промисловості, тому вчені не бачать особливих проблем, які встали на шляху появи пакету з креветок. Також дослідники розраховують і на те, що інші країни підуть по шляху Єгипту і теж почнуть використовувати хітозанові пакети, які є антибактеріальними, міцними і вбирають кисень. До цього моменту з проблемою пластикових пакетів в Єгипті намагалися боротися за допомогою біопластика виготовленого з рослин, але це не виявилося вигідним для країни рішенням, так як підходящих рослин на території Єгипту немає.

Укрінформ

16.01.2017

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.