Децентралізація по-українськи: однією рукою дають, іншою забирають

decentralizacia 1.jpg

“Батьківщина” наполягає на комплексному підході у проведенні реформи децентралізації, тоді вона буде справді добровільною, чесною і справедливою. Про це повідомляє народний депутат від “Батьківщини” Іван Крулько під час “Свободи слова” на ICTV.

За його словами, сьогодні об'єднання територіальних громад відбувається фактично примусово позбавлення сіл, селищ і міст районного значення фінансових ресурсів, зокрема ПДФО.

Як зауважив Крулько, спочатку людям кажуть «об`єднуйтесь», обіцяють додатковий ресурс», а на наступний рік змінюють правила гри.

«Однією рукою дають, а іншою забирають. Приміром, громадам надали повноваження з ремонту доріг місцевого значення, а у бюджеті на наступний рік скасували 5% місцевий акциз, що дозволяв акумулювати кошти і спрямовувати їх на дороги. Також Уряд планує скоротили освітню та медичну субвенції, перекладаючи витрати за комунальні послуги медичних та освітніх закладів та зарплати технічних працівників на місцеві бюджети», - пояснив він.

Крім того, народний депутат навів приклад несправедливого розподілу податку з доходів фізосіб (ПДФО), що є базовим з наповнення бюджетів місцевих громад, між селами, селищами, містами районного та обласного значення, об’єднаними громадами.

Приміром, селам, селищам і містам районного значення надходження від ПДФО знизили з 25% до нуля, містам обласного значення з 75 до 60%, а об’єднаним громадам 60% ПДФО залишається у місцевому бюджеті. За таких умов добровільне об'єднання автоматично перетворюється на добровільно-примусове, бо села, селища та міста позбавляють ресурсу, резюмував він.

На його думку, в Україні сьогодні всі міста поділені на два сорти. Міста обласного значення зі старту отримують 60% податку з доходів фізичних осіб, тоді як міста районного значення - нуль. Це при тому, що місто обласного значення може мати 8-10 тисяч жителів, а місто районного значення — 30 тисяч і більше. Приміром, у Київській області Бориспіль або Бровари отримують 60% ПДФО, а Вишневе або Васильків — 0%. Чи це справедливо?, риторично аргументував несправедливість народний депутат.
Ще однією великою проблемою, яку може спровокувати децентралізація, на думку Івана Крулька, може стати земельний хаос. Його може спровокувати відсутність у громади права розпорядження землею поза межами населених пунктів.

«Поки не буде прийнято закону, за яким громада розпоряджається всією землею, у нас будуть не сірі плями, а чорні діри, якими будуть розпоряджатись навіть різні органи влади з різних районів у межах однієї об'єднаної громади», - пояснив він.

За його словами, «Батьківщини» зареєструвала відповідний законопроект, щол зніме цю проблему. За ним землею поза межами населених пунктів розпоряджатиметься громада.

«Батьківщина» виступає за справжню децентралізацію, нагадав він і закликав владу допомогти новоствореним громадам та новообраним головам повноваженнями і ресурсами, що не лише сприятимуть місцевому розвитку, а й зміцненню країни.

agropolit.com

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.