А скоро будуть подаруночки?

123.jpg

Незабаром зустрінемо 2017 Новий рік, а поки – готуємо святковий календар сюрпризів і робимо ялинки з фетру, цукерок, книжок

Адвент-календар (від німецького аdvent – час перед Різдвом) спершу був виключно католицькою традицією: він складався з двох тижнів, які передували святу.

Із часом релігійний зміст відійшов у тінь, поступившись місцем світській традиції. Цікаво, що «винуватцем» появи адвента став маленький хлопчик, який ніяк не міг дочекатись Різдва і постійно запитував маму, коли ж воно почнеться. Фрау Ленг не витримала і зробила для малого Герхарда картонний будиночок із 25 віконцями. За кожним лежало крихітне печиво. Щодня можна було відкрити тільки одне вікно. Так хлопчик зміг наочно побачити, скільки ще чекати. Але це ще не кінець історії: дорослий Герхард Ленг став заробляти на матусиному винаході – 1908 року він випустив перші у світі адвент-календарі з цукерками.

Цей календар зазвичай роблять для дітей, але можна й дорослим поринути в дитинство. Я зі своїми синами, одному з яких рік, а іншому шість, почала робити адвент-календар за два місяці до Нового року. По-перше, очікування не менш приємне, ніж саме дійство, а по-друге, минулорічний досвід показав, що спішне виготовлення 30 завдань і подарунків зовсім не радують. Хто тільки дізнався про таку забаву, може зробити скорочений варіант: на 14, 10 або навіть 7 днів.

Отже, з чого почати? Перш за все, оберіть для себе форму майбутнього календаря. Від цього залежить наступна підготовка. Варіантів безліч: це може бути ляльковий будинок із кімнатками, гірлянда, прикрашена книга, купка яскравих коробочок, конвертів або мішечків… Головне, щоб можна було якось відокремити 30 (або скільки вирішите) днів. Торік ми розшукували по всій хаті шкарпетки із завданнями та подаруночками, а цьогоріч зупинилися на картонній багатоповерхівці, зробленій із коробки від меблів.

А тепер – майстер-клас.

1. Розрахуйте приблизний розмір вікон вашого будинку та намалюйте їх простим олівцем. Розріжте за цими лініями, щоб вікна відчинялися. Замість ножиць краще користуватися спеціальним ножем для картону.

2. Стіни будинку ми пофарбували фіолетовим кольором, а вікна – яскраво-жовтим.

3. У кожній квартирі хтось живе. Наше завдання показати, хто саме. Ось тут фантазія просто не має меж! Ми «поселили» поряд співачку і багатодітну родину, старого генерала та закохану парочку… На балконі жує свою жвачку корова, а під нею розпустила коси аж на два поверхи зеленоволоса красуня, чи-то мавка, чи-то жертва неправильного фарбування. Чудово, якщо ці малюнки зробить дитина, але стежити за маминою роботою малим теж до вподоби.

4. Далі візьміть кольоровий папір різних відтінків та повирізайте з нього штори, фіранки та занавіски на будь-який смак: коротенькі та довгі, прості та з різними витребеньками. Цю красу слід наклеїти ПВА на вікна. Одразу побачити ефект справжнього жилого будинку.

5. А як же сніг? Без нього нікуди, бо зима! Порвіть на маленькі шматочки звичайну вату та наклейте її за допомогою того ж ПВА на підвіконня. Подекуди можна обкласти ватою все вікно, а часом – лише зверху чи збоку. Все, як у житті.

6. Із великого шматка картону виріжте трапецію – це майбутній дах будинку. На ньому можна намалювати черепицю, димохід і двох кішок. Ми додали ще й цифри 2017.

7. Є кілька варіантів «начинки» адвента: зробити будиночок для пташок або виліпити сніговика, розв’язати задачку, допомогти мамі витерти пил або розповісти віршик. Запишіть завдання на папірці, додайте до нього невеличкий подаруночок і покладіть усе це в кульочок. Приклейте його за віконце, можна двостороннім скотчем. Наприклад, одну знайому дівчинку мама хоче привчити до читання, відповідно щодня мала знаходитиме нову книжечку. За допомогою календаря можна трошки підтягнути сина чи доньку в математиці, англійській чи географії. Зазвичай діти не лінуються, як на шкільних уроках. Бо ж ці завдання принесли ельфики, олені та сніговички! Подаруночками для моїх синів були дрібні іграшки, наклейки, печатки, книжки, цукерки та солодощі.

8. Вигадайте власну легенду. Ми, наприклад, очікуємо чарівних сніговиків, оленів та ельфів – це команда помічників Діда Мороза. Вони слідкують за дитячою поведінкою та готують усім малюкам подарунки. Сюрпризи розносять вночі, тому подарунок поточного дня з’являється тільки вранці.

9. Залишилося причепити будиночок у зручному місці та чекати на візит чарівників.

Наталія ФЕДОРОВА

15.12.2016

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.