Отримати квартиру для сироти

63efac5808c334a9e9e50c647e7fa059.jpg

Хочу допомогти одній дівчині. Вона в 10 років залишилася сиротою після смерті матері, і її забрали до інтернату сімейного типу. Зараз їй 23 роки й вона не має свого житла. До смерті мами дівчина проживала в двокімнатній квартирі. Хто має забезпечити її житлом зараз? Кому й куди треба звернутися?

Лідія Сокіл, Кіровоградська обл.

Відносини у сфері соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб із їхнього числа врегульовано Законом України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» від 13.01.2005 із наступними змінами і доповненнями.

Наразі дівчина, якою ви опікуєтеся, за законодавством є дитиною-сиротою віком від 18 до 23 років, у якої у віці до 18 років померли або загинули батьки.

Статтею 32 вищевказаного закону передбачено, що за особами такої категорії зберігається право на житло, в якому вони проживали з батьками, рідними до встановлення опіки, піклування, влаштування в прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, заклади для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Місцеві державні адміністрації, органи місцевого самоврядування за місцезнаходженням житла дітей несуть відповідальність за збереження зазначеного житла і повернення його дітям вказаної категорії після завершення терміну перебування в сім’ї опікуна чи піклувальника, прийомній сім’ї, дитячому будинку сімейного типу, закладі для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Діти мають право проживати в дитячих будинках сімейного типу до повернення їм зазначеного житла або надання житла місцевими державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування.

Таким чином, для початку необхідно з’ясувати долю тієї квартири, в якій дівчинка проживала до смерті мами. Якщо та квартира не могла належати дівчині (наприклад, вона не була приватизована родиною дівчинки до смерті мами), то дівчина по досягненню нею 16 років мала би бути зарахованою на квартирний облік і соціальний квартирний облік за місцем їхнього походження або проживання до встановлення над нею опіки чи піклування. Ця норма регулюється ст. 33 вищевказаного закону. Заяву на постановку дівчини на квартирний облік мав написати опікун чи піклувальник, прийомні батьки, батьки-вихователі, адміністрація закладу, де проживає дитина, або орган опіки та піклування. Після досягнення 18 років такі діти протягом місяця забезпечуються соціальним житлом до моменту надання їм благоустроєного житлового приміщення для постійного проживання.

Наталія КРУЧОК, юрист

14.12.2016

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.