Чи платити податок за зруйнований цех?

photo.foto-planeta.com_.jpg

Під час розпаювання батьки отримали як майновий пай нежитлове приміщення площею в 1000 кв. м. Оформили його на себе в БТІ, але не використовували, проте щороку мають сплачувати податок на нерухомість. Податок збільшився: 2016 року він становить майже півтори тисячі. Батьки попросили в БТІ зняти приміщення з реєстрації як таке, що не використовується й напівзруйноване. Там відповіли, що знімають тільки ті, яких немає в наявності. Підкажіть, які є варіанти вирішення цієї проблеми? Кажуть, що від сплати податку на нерухомість звільнені сільгоспвиробники. Батьки – одноосібники. Чи вважаються вони сільгоспвиробниками?

Василь Сімчук, Житомирська обл.

Обов’язок сплачувати податок на нерухомість передбачений нормами Податкового кодексу України. Відповідно до положень підпункту «ж» підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 Податкового кодексу України, не є об’єктом оподаткування лише будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо в сільськогосподарській діяльності. Тобто для звільнення від сплати податку на нерухомість мають бути в наявності дві обставини: 1) власником об’єкта нерухомості має бути сільськогосподарський товаровиробник, 2) об’єкт нерухомості за цільовим призначенням має використовуватися в сільськогосподарській діяльності.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про стимулювання розвитку сільського господарства на період 2001-2004 років», сільськогосподарський товаровиробник – це фізична або юридична особа, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції, переробкою власно виробленої сільськогосподарської продукції та її реалізацією. Це означає, що особа має бути зареєстрованою як суб’єкт підприємницької діяльності і займатися сільськогосподарською діяльністю, передбаченою Класифікатором видів економічної діяльності. У випадку, який розглядається, батьки читача є виробниками сільськогосподарської продукції, але не є сільськогосподарськими товаровиробниками, оскільки не здійснюють реалізації виробленої продукції у встановленому порядку.

Щодо цільового призначення об’єкта нерухомості, то будівля має безпосередньо використовуватися в сільськогосподарській діяльності. Це може бути овочесховище, зерновий склад, будівля для утримання тварин чи птиці тощо.
Таким чином, у батьків читача підстави для звільнення від сплати податку на нерухомість відсутні.

Вирішити цю проблему можливо або шляхом відчуження об’єкта нерухомості, або його знесення у встановленому законодавством порядку, якщо об’єкт частково зруйнований і не може використовуватися за призначенням.

Наталія КРУЧОК, юрист

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.