Свинарник обслуговують тітушки

2357_w_300.jpg

Газета продовжує відслідковувати події в селищі Білики Кобеляцького району Полтавської області, де люди третій місяць поспіль вимагають закриття свинокомплексу ТОВ «Сільські традиції», яке не дотримується екологічних норм.

У ніч із 19 на 20 жовтня на протестантів був здійснений напад великої групи тітушок.

– О третій ночі до нашого намету перед прохідною свинокомплексу зайшов якийсь чоловік, – розповідає подробиці біличанин Віктор Киричко. – Чоловік спитав, скільки людей чергує. Як почув, що мало, дістав рацію і дав команду: «Вільно! Заїжджайте!». Під’їхало сім автівок, серед них мікроавтобус «Мерседес Віто» і джип «Акура». Із них повискакували люди у формі. Селяни схопилися за мобільники, щоб покликати на допомогу, але тітушки не дозволили зателефонувати.

Під’їзди до семи воріт свинокомплексу біличани перекривають власними легковиками. Тієї ночі тітушки виштовхали їх на узбіччя, відкривши дорогу фурам-кормовозам. На свинокомплексі вантажівки чекали: ворота миттю відчинилися. Невдовзі розвантажені автівки покинули свинокомплекс.

– Я був надворі, говорив телефоном із іншими пікетами, – каже Віктор Киричко, який чергував на одному з під’їздів. – Тільки-но сів у свій мікроавтобус, як машину оточили з десяток мужиків у зеленій формі, стали гупати по вікнах, смикати дверні ручки. Я схопився за телефон. Вони стали кричати: «Нікуди не дзвони! Відкривай двері!»

Віктор не наважився опиратися невідомим у формі зі зброєю в руках.

– Вони мене гуртом витягли з машини, поклали на бетон, телефон вибили з рук. По рації дали команду: «Давай!», і у ворота заїхали ще кілька кормовозів, – продовжує Віктор. – Я ліг перед кормовозом, щоб не пустити на свинарник. Так ці хлопці взяли мене за руки-ноги й віднесли на узбіччя. Поводилися чемно, спасибі, не побили, ноги не поламали. Тільки притиснули. Хлопці молоді були. Мене «батею» називали. Казали: «Успакойся, батя. Всьо харашо». Розповіли, ніби в АТО були, назвалися самооброною, якимось «Лівим берегом». Я їм кажу: «Так чинять тільки окупанти або урки».

Нічні чергові – жителі Біликів – усе ж викликали поліцію, повідомили номери легковиків. Номери виявилися київськими. У тому, що їх найняли, немає сумніву.

Утім, значний розголос примусив місцеву владу та правоохоронців ворушитися. Останні порушили кримінальне провадження проти Інституту гігієни та медичної екології ім. Марзєєва, який дозволив зменшити санітарно-захисну зону в Біликах, із 2-2,5 км до кількасот метрів. А керівникові ТОВ «Сільські традиції» поліція Полтавщини повідомила про підозру в кримінальному злочині; свинокомплекс отруїв гноївкою довкілля – 2,5 га сільських земель. Шкоду оцінили в 2,3 млн грн. Однак обласна прокуратура ще має виграти цю справу в суді.

Сергій ГРОМОВИЙ

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.