Свиномайдан дістався столиці

Svynomaydan.jpg

Наприкінці вересня жителі селища Білики Кобеляцького району Полтавської області, які потерпають у своєму селищі від сусідства свинокомплексу, приїхали шукати правди до Верховної Ради.

– Река, виходь до нас! – із самого ранку біличани викликають із Верховної Ради нардепа від свого округу Андрія Реку. – Він до нас ані разу не приїхав, хоч ми вже півтора місяця стоїмо під свинокомплексом. Писали до нього, але він нічим не допоміг.

«Рідне село» вже розповідало про ситуацію: п’ять років жителі Біликів домагалися встановлення сучасних очисних споруд, однак власники свинарника не йшли далі обіцянок. Цього літа біличанам урвався терпець. Новим обіцянкам про будівництво споруд для хімічної очистки стоків не вірять. Бізнесмени пообіцяли вивезти свиней, проте й цього не роблять. Натомість вони звинуватили жителів селища в рейдерстві, припустивши, що вони діють за вказівкою когось із влади. Обласна влада обмежилася лише констатацією проблеми. Із відчаю громада заблокувала доставку кормів, влаштувала наметове містечко перед в’їздом до свинарника. Утім, бізнесмени добиваються свого силою: коли гурт пікетувальників меншає, їх відштовхують, і кормовози прориваються на склади.

Через кілька годин скандувань до пікетувальників виходить депутати Руслан Богдан від партії «Реформи і порядок» і Віктор Кривенко від «Самопомічі».
– Я чув про цей свинокомплекс, бізнесмени переконували, що їх збираються захопити рейдери, просили підтримки, – звертається до гурту Кривенко.

– Так-так, ми і є ті рейдери, – сміється гурт. – Ось вам головна рейдерка.
До депутатів підводять невисоку жіночку в окулярах.

– Вона мати загиблого героя Небесної сотні, його погруддя ми поставили на алеї слави. А ось мати воїна АТО. А ще в нас учителі, лікарі, депутати селищної і районної рад. А свинарі всюди розказують, нібито ми – наркомани, алкоголіки і непрацюючі. Ще й нацькували на нас батальйон «Полтава» (військове формування, що складається з колишніх працівників спецпідрозділів МВС. - Авт.), побили нас. А потім ця «Полтава» скарги на нас писала, буцімто це ми їх побили. От скажіть, пане депутате, ми схожі на рейдерів?
– Особливо ви схожі, – Руслан Богдан звертається до матері загиблого героя.
Усі разом сміються.

– Бізнесмени не мали право експлуатувати свинокомплекс без очисних споруд. За документами, протоколами, вони нібито є, і витратили на них аж 50 мільйонів гривень, а за фактом - ми чотири роки задихаємося від смороду, потерпаємо від нестачі води, бо свинарник за день викачує стільки артезіанської води, скільки ціле селище не випиває за цілий місяць. Наших школярів годують м’ясом із цього свинокомплексу. А в ньому виявили перевищення норми вмісту аміаку в 13 разів! Діти часто хворіють, а лікарі не можуть встановити причини, – розповідають депутати селищної ради.

Зверталися й до президента, і до Генеральної прокуратури. Усі скарги, листи звідти спускають на область. А обласні чиновники екологічного лиха вперто «не помічають». Активісти показують депутатові теку листування з держустановами.

– А що роблять ваш губернатор, голова ОДА? – запитують депутати.
– Та вони направляють екологічну інспекцію, і саме тоді, коли викидів нема. Як тільки їдуть із селища – за годину в нас вже газова атака. На сам свинокомплекс ніколи не пускають нашу народну комісію, постійно прикриваються карантином. Цей губернатор Головко на людях, на різних засіданнях репетує, що свинарники треба закрити. А потім зазиває чиновників по одному до себе в кабінет і роздає їм інструкції: «Напишіть припис таким чином, щоб свинарник не можна було закрити», – продовжують активісти.
– Головка геть! – починає скандувати гурт пікетувальників.

– Упевнений, що всі дії узгоджені з губернатором. Він вже два роки керує, мав досить часу. Тиснутиму на Головка, щоб їхав і закривав цей свинарник негайно. Бо ви вимрете, поки вони тягатимуть справи в судах. 29 вересня буду у вас в Біликах, щоб на власні очі побачити, своїм носом понюхати, – обіцяє Руслан Богдан.

– Так вони ж не пускають нікого, – нагадують активісти.
Пустять, – заспокоює Руслан Богдан. – Якщо наважаться не пускати народних депутатів, поставимо на ноги прокуратуру й поліцію.

Сергій Громовий

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.