Агрохолдинг орендує землю в небіжчика

IMG_1441.jpg

– Мені люди в селі кажуть: «Як ти, Любо, не боїшся?» А чого я маю боятися? Моя мама весь вік боялася і весь вік мовчала. Скільки вже можна на нас їздити? Ні, я таки свого доб’юся! – каже Любов Гриценко, жителька села Ведмедівка Миронівського району на Київщині.

Жінка позивалася до суду на компанію «Довіра-В», запідозривши агропромислову корпорацію «Успіх», до якого входить компанія, у підробці підписів у договорах оренди землі. Сталося це після того, як представник орендаря приніс їй додому договір оренди на пай її мами. Він був підписаний мамою, однак через два роки після її смерті.

– Мама померла 2010 року, – Любов Гриценко показує свідоцтво про смерть, яке це підтверджує. – Я вступила в право власності її паєм. Маю державний сертифікат. Договір 2012 року мали укласти зі мною, а не покійною мамою, – обурюється жінка й показує договір оренди земельного паю, датований 2012 роком. – Дали мені ще договір сусідки, щоб я їй передала. Приношу, а вона питає: «Це ти за мене підписалася?» – «Нічого я не підписувала». – «Так і я не підписувала». Я тоді почала роздивлятися свій договір, чоловіка, сина – глип, а всі підписані, хоч ми цього не робили. Виходить, що всі вони фальшивки! І так у більшості людей, які отримали нові договори. Підписи хтось поставив за нас.

У Ведмедівці ще в 1990-х селяни віддали свої земельні паї в оренду компанії «Довіра». На 10 років. Тоді, за словами нашої співрозмовниці, інших бажаючих взяти землю й не було. Після закінчення терміну оренди селян повідомили, що їхні паї передали до компанії «Довіра-В». А наприкінці минулого року рознесли по хатах оці нові договори.

– Я цю землю своїми руками заробила. У колгоспі з 16 років працювала. У мене 27 років стажу. Так само мій чоловік. Якщо нам держава і дала цю землю, то за працю. Вона моя, і я кому хочу тому її й віддаватиму, – мало не плаче пані Любов.

Навесні цього року Любов Гриценко та інші селяни й справді хотіли забрати свою власність з агрохолдингу «Успіх».

– Але представник «Успіху» Микола Біляк сказав, що землю нам не віддадуть, бо це порушує умови договору. Тільки через суд. Я й подала до суду на тій підставі, що ми, а тим більше моя покійна мама, із «Довірою-В» чи то «Успіхом», нічого не укладали й підписи не ставили, – веде далі жінка. – Хай проведуть експертизу почерку, якщо не вірять.

Тепер Любов Гриценко односельці називають революціонеркою й сподіваються, що вона виграє суд. Бо тоді й вони будуть у виграші.
Перше слухання, яке призначили в Миронівському районному суді, перенесли на прохання відповідача.

– Бувають же чесні орендарі! А тут нам попалися якісь махінатори, – невдоволений і житель Ведмедівки Олег Карпенко. – Це свавілля! Зробили так, що люди не можуть вилізти з їхньої кабали. Мій батько тут організовував колгосп. Будував ферми, розробляв землю. Усе зіпсували! А колгосп був кращим у районі – мільйонер. А ці орендарі тепер нам казки розповідають, що в нас земля погана, тому найменше в районі платять за паї. Хоча тут чорнозем і рівнина.

Перенесення судового слухання справи Любов Гриценко не бентежить. Жінка налаштована рішуче й не збирається відступати.

«Рідне село», вислухавши думку представника «Успіху», за коментарем щодо неоднозначної ситуації звернулася до головного офісу АПК «Успіх» в Києві. Нашим бажанням було почути позицію власників агрохолдингу. Час відповіді сплив, але пояснень ми поки що не отримали.

Мирослава МИГИДЮК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.