За оренду паю платять наперед

grivna-450x300.jpg

Чи можна укласти договір оренди на 49 років так, щоб усю суму отримати відразу? Як його в такому випадку оформлюють? Як рахують плату?

Жителі села Вири, Сумська обл.

У цьому випадку потрібно укладати договір емфітевзису. Проте емфітевзис не є договором про продаж права оренди, передбаченого ст. 8-1 Закону України «Про орендуземлі». Поняття емфітевзису визначено ст. 407 Цивільного кодексу України, відповідно до якої це є право користування чужою земельною ділянкою, що встановлено договором між власником земельної ділянки і особою, яка виявила бажання користуватися цією земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб. Укладення договору емфітевзису дозволяє власнику отримати плату за весь період користування відразу, що є неможливим при укладенні договору орендиземлі. Розмір плати, її форма, умови, порядок і терміни її виплати встановлюються договором (ч. 2 ст. 409 Цивільного кодексу України), тобто виключно за домовленістю сторін.

Чинним законодавством невизначено конкретних вимог до договору емфітевзису, немає й затвердженої типової форми такого договору. За зразок доцільно взятии типовий договір оренди – там відображені всі істотні умови, які слід передбачити й у договорі емфітевзису: інформація про об’єкт оренди, терміндії договору, форма та порядок оплати,обов’язки сторін тощо. Раджу встановити відповідальність за несвоєчаснусплатукоштів і передбачити випадки та порядок дострокового розірвання договору в разі не виконання його умов користувачем.

Наталія КРУЧОК, юрист

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.