ЄС допоміг створити 200 робочих місць в кооперативах Черкащини

kukurudza 1.jpg

На Черкащині впроваджують проект ЄС «Створення регіонального навчально-практичного Центру розвитку багатофункціональних кооперативів». Проект розпочався у січні 2015 року й триватиме 30 місяців. Його фінансують у рамках грантової програми ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» та обласною радою за програмою підтримки розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на Черкащині до 2020 р.

Загальна вартість проекту перевищує €617 тис. Внесок ЄС – 79,97% від загальної вартості, Черкаської обласної ради – близько 20%, тобто більше €123 тис. Торік з обласного бюджету вже виділили 1,5 млн грн.

«Цього року у рамках проекту створено 27 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, зокрема 7 кооперативів з сушіння фруктів, 3 – з вирощування ягід, 17 – з розведення кролів. Нині кооперативам передано 20 сушарок на суму 318 тис. грн, 90 міні-ферм на загальну суму 1,3 млн грн та планується передати 6 тис. саджанців ягідних культур на 47,7 тис. грн. Крім того, відповідно до діючого проекту Європейського Союзу у серпні-вересні цього року відібрано ще 24 ініціативні групи зі створення кооперативів. Зараз вони перебувають на стадії реєстрації», — зазначив Ігор Колодка, начальник управління агропромислового розвитку ОДА Ігор Колодка.

Уже створені кооперативи об’єднують майже 1,8 тис. членів, що забезпечує понад 200 жителів села робочими місцями. У першому півріччі вони надали послуг на 11,3 млн грн.

Передбачається створення регіонального навчально-практичного центру розвитку багатофункціональних кооперативів. Центр у своєму складі передбачає кролівничу ферму (репродуктор) та інформаційно-консультаційний підрозділ. Репродуктор буде спеціалізуватися на розведенні кролів каліфорнійської (новозеландської) породи. Інформаційно-консультаційний підрозділ займатиметься просвітницькою діяльністю.

kurkul.com

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.